Informacja Zarządu Głównego KOD w sprawie nienawistnych ataków

Komitet Obrony Demokracji
Marzec 9, 2016 KOD

Komitet Obrony Demokracji wspiera działania i inicjatywy mające na celu usuwanie nienawiści i wrogiego języka z debaty publicznej, niezależnie od tego wobec kogo takie słowa są kierowane i kto jest atakowany, czy jest to Prezydent czy polityk opozycji, działaczka praw człowieka czy zwykły obywatel.

Przypominamy, że Komitet Obrony Demokracji stanowczo odcina się od wszelkich, przypisywanych KOD-owi, komentarzy na Facebooku wyrażających radość z powodu wypadku limuzyny Pana Prezydenta. Dyskusja, której rzekomy screen krąży po internecie, nigdy nie miała miejsca na żadnej z grup czy stron administrowanych przez KOD.

Wspieramy inicjatywę taką jak HejtSTOP, która instruuje jak zgłaszać przykłady nienawiści, zarówno w przestrzeni publicznej jak i w internecie. Przypominamy, że nienawistne komentarze należy zgłaszać administratorom serwisów i portali, a w przypadku publikacji noszących znamiona naruszenia prawa – na najbliższy komisariat policji.

Reagować może każdy obywatel i obywatelka, osoba, wobec której kierowane są ataki lub świadek takich działań. Przypominamy jednak, że działania prawne w imieniu KOD mogą być podejmowane wyłącznie z upoważnienia Zarządu Głównego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>