Informacja o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

Informacja o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym
Luty 16, 2016 KOD

Drodzy KODerzy i KODerki,

Marszałek Sejmy RP postanowił przyjąć zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Otrzymaliśmy właśnie listowne zawiadomienie.

Musimy jeszcze przed rozpoczęciem zbierania podpisów opublikować w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim ogłoszenie o nabyciu osobowości prawnej Zobowiązuje nas do tego artykuł 7 ustawy o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej.

Ogłoszenie ukaże się najdalej w środę. Od czwartku zaczynamy akcję zbierania podpisów. Wtedy też opublikujemy wzór tabeli podpisów oraz wzór jak należy ją prawidłowo wypełniać, tak by spełnić wszelkie wymogi formalne. Opublikujemy też dokładną instrukcję jak i gdzie zbieramy oraz gdzie i komu będziemy przekazywać zebrane podpisy.

Pamiętajcie, do chwili zakończenia naszego Marszu „My, Naród” i w samym jego dniu, chcemy zebrać 100 000 podpisów. To pokaże, jaką jesteśmy siłą i jak sprawnie działamy oraz to, że poza protestami potrafimy coś konkretnego zdziałać.

Zebranie wymaganego minimum nie oznacza, że nie zaprzestaniemy dalszego zbierania podpisów. Chcemy zebrać jak najwięcej podpisów, by pokazać władzy, że wolą Społeczeństwa, wolą Narodu, jest to by Trybunał Konstytucyjny sprawnie działał i mógł bronić naszych praw i wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>