Głos polskiego KOD-u na demonstracji przeciw Brexitowi

Marzec 23, 2017 KOD

Na wielkiej demonstracji przeciwników Brexitu w Londynie w sobotę 25 marca wystąpi Mateusz Kijowski jako reprezentant polskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Przewodniczący Zarządu KOD będzie tam na zaproszenie brytyjski ruch Unit for Europe przemawiał wraz z wieloma innymi mówcami. Sobotnia manifestacja odbywa się w ramach Narodowego Marszu do Brytyjskiego Parlamentu (National March to Parliament) w celu wyrażenia sprzeciwu obywateli Zjednoczonego Królestwa wobec faktu uruchomienia przez premier Teresę May artykułu 50 Traktatu o Unii Europejskiej, co oznacza rozpoczęcie procesu wyjścia z UE, tzw. Brexitu.

Symbolicznym wydaje się fakt, że przedstawiciel polskiego KOD-u będzie tam apelował o jedność i solidarność Europy w tym samym prawie czasie, gdy bawiący w Londynie Prezes PiS Jarosław Kaczyński, coraz bardziej dystansujący się wobec Unii, w imieniu polskich władz rozmawiać ma z premier May.

Celem demonstracji jest zmobilizowanie przeciwnych Brexitowi obywateli Wielkiej Brytanii, ale też milionów obywateli innych krajów Unii, mieszkających, pracujących i płacących podatki na Wyspach, którzy pozbawieni byli prawa głosu w brytyjskim referendum, 23 czerwca ubiegłego roku. Unit for Europe stanowczo domaga się pozostania Zjednoczonego Królestwa w strukturach UE.

Marsz w godz. od 11:00 do 17:00 czasu lokalnego przejdzie z Park Lane do Parliament Square w Londynie. Organizatorzy spodziewają się udziału co najmniej kilkudziesięciu tysięcy osób.

 

Biuro Prasowe KOD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>