“Gąsienice” nadgryzają demokrację – akcja edukacyjna

Sierpień 28, 2018 KOD.

Gąsienica Tour 2018 – pod taką nazwą jeździmy po całym kraju ze specjalną instalacją, przedstawiającą demokrację jako zielony liść, który zjadany jest przez szkodników -gąsienice podpisane nazwiskami: Putin, Orban, Babis, Kaczyński, Piotrowicz i Ziobro.
Spotykamy się w różnych miastach z mieszkańcami, by namawiać ich do aktywnego uczestnictwa w wyborach i życiu społeczno-politycznym.

To już druga edycja Gąsienica Tour, podczas pierwszej platforma przejechała ponad 15 tysięcy kilometrów, będąc w 300 miastach całej Polski.

Podsumowanie pobytu Gąsienic w woj. zachodniopomorskim

16 sierpnia Łukasz Olejnik (aka Antek Maciarenko) przekazał przyczepę Wiesławowi Suchogórskiemu w Gorzowie Wlkp.
Mówi Łukasz: “Gąsienice były u nas od 13.07.2018, przejechały ok 2700 km, koszt paliwa i drobnych napraw wyniósł 1670 zł. W tym czasie odwiedziliśmy Świnoujście, Międzyzdroje, Szczecinek, Police, Choszczno, Stargard (obchody święta policji i powitanie Jojo Brudzińskiego), Podgrodzie k.Nowego Warpna (powitanie Dudy) i najwięcej po Szczecinie.
Rozdaliśmy kilka tysięcy ulotek, przeprowadziliśmy setki rozmów.
Nie udało się pojechać z robalami na spacer do Łobza i Kołobrzegu jak było planowane, może w przyszłym roku bo mam nadzieję że znowu będziemy mieć możliwość ugościć szkodniki.
Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w wyprowadzanie robali na spacer w imię demokracji i osobom, które zasponsorowały paliwo”

Poniżej kilka zdjęć z trasy instalacji “Gąsienice pożerające Demokrację” po województwie zachodniopomorskim. Zdjęcia – różni autorzy, KOD Zachodniopomorskie.

Nie dajmy pożreć demokracji! Zatrzymajmy populizm i nacjonalizm!

Instalację zaprojektował na paradę w Duesseldorfie Jacques Tilly, niemiecki ilustrator i karykaturzysta.

W Polsce instalacja jest od listopada 2017. Została nieco przerobiona: liść demokracji pożerają – prócz Putina, Orbana, Babisa i Kaczyńskiego – Antoni Macierewicz (a od roku 2018 – Stanisław Piotrowicz) i Zbigniew Ziobro.
Polska edycja akcji kładzie nacisk na uświadomienie Polakom konieczności masowego udziału w nadchodzących wyborach samorządowych oraz zjednoczenia w walce o demokratyczne, europejskie wartości i utrzymanie ładu konstytucyjnego.

Finał akcji zaplanowany jest przed samorządowymi wyborami w Krakowie.

Za kodzachodniopomorskie.pl , gdzie pełniejsza relacja i fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up