Faszystowskie bojówki pobiły KODerów

Wokół „Prześnionej rewolucji”
Sierpień 29, 2016 KOD

Brunatna Polska pod PiS-owską dyktaturą ma już swoje bojówki, które realizują plan pacyfikacji przez władze tych środowisk obywatelskich, które jej nie sprzyjają. KOD z definicji nie sprzyja, bo cele statutowe naszego ruchu kłócą się z rewolucyjnym PiS-owskim projektem uczynienia z Polski państwa bezprawia, w którym depcze się konstytucję, wyroki sądowe i wolności obywatelskie. Dlatego dyktatura Kaczyńskiego z pomocą faszystowskich bojówek ma ambicje spacyfikowania KOD-u.

Przemysław Wiszniewski

Zaledwie kilka dni temu zamieściłem na portalu KOD swój tekst pt. „Odwagi!”, w którym sugerowałem, że niewykluczone, iż PiS zechce nasz ruch obywatelski spacyfikować. Pisałem w swoim artykule, że być może dyktatura będzie dążyć do delegalizacji KOD-u: Kiedy nasz świat funkcjonuje jak należy, niczego nie trzeba na siłę formalizować, bo wszystko da się załatwić spontanicznie, z własnej nieprzymuszonej woli. Działa Internet, nikt nikogo nie inwigiluje, policja nas chroni, a władza zabiega o nasze poparcie. Zdaje się jednak, że nadciągają nad nasz świat ciemne chmury. Do mrocznych czasów należy się przygotować, a słowo „jawność” zamienić na słowo „konspiracja”.

Ultraprawicowe, propisowskie gadzinówki (łącznie z głównym wydaniem serwisu informacyjnego pisowskiej TVP) drwiły z moich przewidywań, np.: „Śmiech na sali! KOD schodzi do podziemia i przygotowuje działalność konspiracyjną”. Faktycznie, nie doceniłem działań ulicznych. Zdawało mi się, że dyktatura zechce sprokurować odpowiednie „prawo”, a przynajmniej je upozorować, by rozprawić się z obywatelską opozycją. Tymczasem znacznie prościej uruchomić działalność faszystowskich bojówek spod znaku ONR, by to one w imieniu złej władzy „zrobiły porządek”.

Zostaliśmy poturbowani z Mateuszem Kijowskim i kilkunastoma KODerkami i KODerami – mówi „naTemat” Radomir Szumełda, koordynator KOD. – Policja wyprosiła nas z Bazyliki twierdząc, że to niby my stwarzaliśmy zagrożenie – mówi Szumełda. Działacz KOD ma zabandażowaną rękę. – Trochę krwawiłem, ale oczywiście nie są to duże obrażenia – uspokaja”. Szczegóły tutaj: „Kilka godzin temu wybrali go szefem KOD na Pomorzu. Szumełda właśnie został poturbowany pod Bazyliką Mariacką„.

Pikanterii niech doda fakt, że działo się to w obecności tzw. najwyższych władz państwowych, podczas uroczystości religijnej w gdańskiej katedrze, w których nasi liderzy brali udział jako delegacja społeczna Stowarzyszenia KOD-u. Władza nie zareagowała. Policja nie udzieliła ofiarom przemocy żadnej pomocy, przeciwnie, stanęła po stronie agresorów, każąc się wynosić KOD-erom z kościoła.

To było wstrząsające. W czasie kazania mówiono, że nie wolno zawłaszczać patriotyzmu, a zaraz potem młodzi patrioci postanowili się rozprawić z członkami KOD-u. To była duża grupa, kilkuset osiłków z flagami. Krzyczeli, że rozprawią się z nami po mszymówi Mateusz Kijowski – „Liderzy KOD-u pobici przez ONR na pogrzebie Inki”.

Doszło zatem do pierwszego fizycznego ataku na KOD. Za przyzwoleniem obecnej pisowskiej władzy. Koordynatorzy regionalni naszego ruchu wydali natychmiast oświadczenie, w którym domagają się od władz potępienia incydentu:
„Komitet Obrony Demokracji jest pokojowym ruchem, dla którego każda forma przemocy fizycznej jest niedopuszczalna. Wydarzenia, które miały miejsce pod Bazyliką Mariacką w Gdańsku, gdzie podczas uroczystej mszy żałobnej w intencji Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” poturbowani zostali przedstawiciele KOD-u, utwierdzają nas w przekonaniu, że Polska przestaje być państwem prawa. Stanowczo protestujemy przeciwko fali nienawiści, która zalewa nasz kraj, a której celem są ludzie, którzy apelują o pokój, demokrację i przyzwoitość. To nasza wspólna historia i żadna partia ani grupa nie ma prawa jej zawłaszczać. Wzywamy Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę oraz Panią Premier Beatę Szydło do stanowczego potępienia takich postaw, policję i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo uroczystości do wykrycia sprawców i skierowania sprawy na drogę sądową zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem”.

Radomir Szumełda napisał kilka godzin temu: „Dziękujemy Wam za wsparcie i wszystkie słowa otuchy! Jesteśmy cali i bezpieczni! To co dziś wydarzyło się w Gdańsku pokazuje jedno! Musimy być jednością!”.

Incydent dzisiejszy okrywa hańbą obecną władzę. To ona, to prezes Kaczyński i jego funkcjonariusze, od chwili wygrania wyborów nawołują do nienawiści, do łamania prawa, które nazywają obywatelskim nieposłuszeństwem, do zerwania z poprawnością polityczną, pobłażają, przywalają i sprzyjają ruchom i środowiskom, których celem jest otwarta agresja, kibolom, ONR-owi, ultranacjonalistom. Pochwalają tych, którzy pragną chodzić z bronią w ręku, by „brali sprawy w swoje ręce” i „robili porządek”.

Do czego jeszcze posuną się faszystowskie bojówki na usługach obecnej władzy? Oto komentarz Piotra Wieczorka, koordynatora KOD Mazowsze: „Państwowy pogrzeb dwójki bohaterów AK, zamordowanych przez komunistów. Ludzi, którzy zanim walczyli z komuną, całą wojnę walczyli też z faszyzmem. Tymczasem, pod czujnym okiem najwyższych władz RP, z PAD na czele, w kondukcie żałobnym roi się od flag ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, symboli falangi i związku jaszczurczego. Władze nie reagują. Biskupi spokojnie prowadzą kondukt. Kilkaset metrów od Bazyliki, przedstawiciele KOD atakowani są fizycznie przez faszyzujacych kiboli do społu ze starszymi paniami spod znaku Rodziny Radia Maryja. Obrazki powyższe przypominają jako żywo 1933 rok. A „Inka” i „Zagończyk” przewracają się w grobie. Czy faszyzm nie przejdzie?… Obyśmy mieli siłę zatrzymać zło”.

Obyśmy mieli siłę i potrafili zatrzymać zło. My wszyscy, KODerzy.

 

 1. Krzysztof Łoziński says:

  Uważam, że trzeba wytoczyć sprawę sądową Kaczyńskiemu o te wszystkie kłamstwa i obelgi: „komuniści i złodzieje”, „gorszy sort”, „ludzie odzwierzęcy”, „oderwani od koryta” itd. Chodzi o jasny i czytelny dla wszystkich sygnał, że są to kłamstwa. Młodzi ludzie faszerowani faszystowską ideologią naprawdę wierzą, że jesteśmy „komunistami oderwanymi od koryta”. Trzeba wszędzie i przy każdej okazji mówić, zwłaszcza w mediach, że trzon KOD w starszym pokoleniu to dawni działacze Solidarności z lat 1980-81, a w młodszym ich dzieci. Jeżeli nie będziemy walczyć z tymi kłamstwami to za chwilę będziemy bici bejsbolami z logo Solidarności i kotwicą Polski Walczącej.

  • Jestem za. Proponuje też używać podobnej co PIS retoryki pokazując, że teraz rządzą nie tak dawno odsunięci od koryta J.Kaczyński i jego świta: urodzeni, wykształceni, pracujący dla komuny, z poglądami niezmiennymi od czasu komuny aż do dzisiaj. Najlepszą obroną jest atak

  • Panie Krzysztofie. Brak tak na prawdę aktywności w kierunku pociągania do odpowiedzialności winnych obecnej sytuacji , a przede wszystkim podżegacza, przestępcy Kaczyńskiego. Ja do dzisiaj nie jestem w stanie zrozumieć jak człowiek ówczesnej Solidarności może niespełna 30 lat od tamtych czasów, wprowadzać dyktaturę i dawać przyzwolenia na działalność zorganizowanych grup przestępczych, wspierając je ideologicznie, a także dając przykład, wykorzystując do tego symbole historyczne, a nawet ludzi tamtych czasów. Nie rozumiem jak społeczeństwo, które tak niedawno wywalczyło sobie wolność może być tak ślepe i pozwalać na tak ohydne nadużycia władzy prezesa i jego marionetek, będące jota w jotę odwzorowaniem tego co było. Czy na prawdę ten durny naród musi raz jeszcze przez to przechodzić, a my razem z nim ? Incydent ataku na grupę KOD z Mateuszem Kijowskim jest sygnałem najbardziej niepokojącym, bo przypomina największe tragedie kończące się nieraz śmiercią ludzi. Z tą różnicą, że kiedyś robiła to SB. Dziś będą robić to bezmózgie karki na polecenie przywódcy bandziorów. Obserwuję beztroskę i znieczulicę i nie wierzę, że to się dzieje na prawdę. Ludzi kompletnie stracili instynkt samozachowawczy. Zachowują się jak chore zwierzęta nie czujące zagrożenia. Za swoimi pseudoosłonkami w postaci dobrych samochodów, mieszkań i super ciuchów, myślą, że ten stan nigdy ich nie opuści. Czeka ich mocne zdziwienie i rozczarowanie. Już wkrótce.

   • Panie Maćku podzielam pańskie zdziwienia i obawy. Moim zdaniem Kaczyńskim kierują niskie pobudki, to kompleksy i mściwość za śmierć brata, której prawdopodobnie był przyczyną. Dziwi mnie natomiast, że opowiada się za nim tak wiele ludzi, nie liczę tych, którym pozwolił objąć urzędy, bo to zwykli karierowicze, którym nie udało się znaleźć miejsca wśród poprzednich ekip. Zawiedziona jestem postawą Kościoła Katolickiego. Gdzieś zagubione zostały głębsze wartości moralne Kościoła, skoro daje przyzwolenie na podłe działania PiS-u, i Narodowców nawet na uroczystościach żałobnych w Gdańsku. KK nie wyraził żadnych słów potępienia z powodu napaści Narodowców na delegację KOD!!! Niestety, jak do tej pory, wśród wielu publikacji mądrych głów i różnych komentarzy nie widać żadnych rozsądnych pomysłów do działania. Zawsze byłam człowiekiem/kobietą czynu i wychodziłam z różnych tarapatów, a tym razem wstyd przyznać, ale też nie mam pojęcia co o tym wszystkim sądzić. Myślę, że istnieje pilne zapotrzebowanie na mądre pomysły. 🙂

    • Straszne niezrozumienie rzeczywistości wyczuwam w pani słowach – i nie wiem skąd to się bierze. O jakich głębszych wartościach moralnych pani wspomina? Jak by mi na pogrzebie brata ktoś zaczął robić „cyrk” to też byłbym „faszystą”.

  • Rzeczywiście komuniści z Was żadni. Przykra sprawa, że w Polsce doprowadzono do tego, że komunizm utożsamia się z systemem totalitarnym i stosuje jako epitet. W szerzeniu tej propagandy wypaczającej historię i ubliżającej wiedzy z zakresu nauk społecznych mieli udział dawni działacze Solidarności. Teraz poniekąd kosztujecie własnej trucizny. Natomiast jeśli chodzi o koryto, to przecież nawet Wasz celebrowany frontman miał swego czasu łeb zanurzony aż po ramiona. Dopiero „gorszy sort”, „ludzie odzwierzęcy” i zapowiedź walki z „kulturowym najeźdźcą” (Polakami o innym światopoglądzie) to są elementy ideologii nazistowskiej i podżeganie do przemocy. Proszę nie mieszać tych spraw, bo krytyka KOD to jedno, a sprzeciw wobec przemocy i agresji w polskiej polityce to drugie. Nie każdy, kto chce demokratycznego kraju, musi bić czoła przed Waszą styropianową panierką.

   • Nie wiem czy zwróciłes uwagę na to, że chodzi o pewne aspekty łączące obydwa systemy i obydwa pojęcia, używane są w gruncie rzeczy w podobnym znaczeniu.Naucz się ponadto odnajdowania kontekstu, a nie aplikuj nam regułek rodem z analizy encyklopedii.Istotą jest sens i lotnosc umyslu.Warto o tym pamiętać . Tak się ponadto stało, że to właśnie na KOD, a nie na kogoś innego spadły ciosy. Wyrazny zwiazek przyczynowo skutkowy jest bezdyskusyjny. No i juz nie chce sie pisac w odpowiedzi na tę grafomanska karykature mądrości.

   • Chyba słusznie Pisowcu użyłeś małej litery pisząc o Polakach atakujących na pogrzebie innych Polaków. Rozumiem że to zabieg stylistyczny, a nie literówka.Co do reszty twojego apelu to jesteś w błędzie. Mamy prawo nazywać rzeczy po imieniu. Oczywiście ruch faszystowski powstał we Włoszech i błędnie przenosimy go na hitlerowskie Niemcy. Powinniśmy używać w tym przypadku naziści. Ale zwyczajowo stosujemy wymiennie, stawiając znak równości dla wszystkich skrajnie nacjonalistycznych ruchów. Wystarczy poczytać Romana Dmowskiego by zauważyć jak wielkim był admiratorem Mussoliniego, a co za tym idzie faszyzmu. przedwojenne organizacje typu Młodzież Wszechpolska i ONR jawnie wzorowały się na faszystach i dopiero hekatomba drugiej wojny przyniosła otrzeźwienie. Dziś jednak podnoszą głowę na całym świecie. Miliony ofiar narodowego nurtu cywilizacyjnego mając za nic. Tak, nie mamy prawa nazywać ich faszystami. MAMY TAKI OBOWIĄZEK! wobec ofiar.

  • Przepraszam, ale znając „narodowców” na ręce by się nie skończyło, te osoby nie wyszły by z tamtąd żywe. Po 2 po co KOD tam zagościł ze swoimi transparentami? Chcieli być na pogrzebie to mogli pójść normalnie jak zwyczajni obywatele, a nie robić sobie reklamę i szukać przy tym sensacji.

 2. rodzina II sortu says:

  Szacunek dla KOD, współczucie dla władzy. Ludzie prawi i silni nie stosują przemocy. Argument siły czy siła argumentu???” Brak reakcji na przemoc jest większą przemocą.

 3. Krzysztof Łoziński says:

  Przy okazji zwracam uwagę, że zwroty: „ludzie gorszego sortu” i „ludzie odzwierzęcy” to typowo faszystowskie dzielenie na „nadludzi” i „podludzi”, a głoszenie faszystowskiej propagandy jest ciągle jeszcze przestępstwem.

  • Dlaczegóż zatem TK nie dopełnia obowiązku zawartego w Art. 188.4 Konstytucji? Przecież przywódca i główny ideolog PiS, Kaczyński ewidentnie podżegał do takiego czynu swoją mową nienawiści? Czekacie aż Akcja Demokracja stworzy petycję do TK?

 4. Przepraszam bardzo Panie Redaktorze ale ja też sobie zrobię tą przyjemność i powiem: „a nie mówiłem?”. Tutaj na tych stronach, jeszcze zanim pokasowaliście stare komentarze, można było sobie przeczytać moje ostrzeżenie: „skończą się Wasze rozkoszne demokratyczne spacerki i melorecytacje poezji śpiewanej kiedy dostaniecie pierwsze manto od naziolków”. I pytałem: „ciekawe kto wtedy zostanie na placu boju? ciekawe co będziecie mówić, jak będziecie potrzebowali młodych by Was bronili”. Na co ruszyły podśmiechujki: „A jak nas będziesz bronił Adamie, po buchu marychy i pod flagą czerwoną?”. Nadal Wam do śmiechu beneficjenci? Czy może od dzisiaj problemy 20 i 30-latków zyskały na wadze? No dobrze, żarty na bok. Teraz powiem jak będzie dalej: teraz prawica rozpęta defensywną kampanię internetową, że fajtłapa Szumełda wywalił się podczas szarpaniny wynikłej z tego iż KOD usiłował zakłócić patriotyczną uroczystość. Tak jak w każdym innym przypadku, będą każde Wasze działanie przedstawiać jako histeryczne, bez względu na to czy pojedziecie po bandzie czy nie. Natomiast naziolki będą uważnie obserwować reakcje Wasze i reakcje władz. Jeśli puścicie to płazem, to władza mrugnie tylko okiem i wtedy to jest kolejny mały kroczek zrobiony. Jeśli nigdy się nie konfrontowaliście z neonazistami to tego nie wiecie ale oni zawsze idą tchórzliwie i małymi kroczkami. Ten incydent to było takie sprawdzenie „czy już wolno?”. A to znaczy, że szykują coś grubszego. Dlatego zalecałbym jechać po bandzie, bo już nie macie nic do stracenia.

  • No gratulacje. Nic, tylko otworzyć usługi jasnowidztwa, a przynajmniej tarocik na żywo w TV. Pewnie tymi słowy sprawię ból Adamowi, niemniej nie będę długo owijał w bawełnę. Otóż Adamie tajemna wiedza, którą dysponujesz jest w posiadaniu ludzi o minimum wyobraźni i wiedzy z zakresu historii i WOS. Nie byłeś pierwszym, który do takich wniosków dochodził, także na tej stronie. Jeśli jednak chcesz stawiać siebie w roli proroka przed wszystkimi i ma cię to dowartościować to ok. Nie zabieram ci tej przyjemności. Wnioskuję, że przestroga, którą jak sam twierdzisz przekazałeś czytelnikom wcześniej, zanim perfidnie wykasowano wpisy, także te twoje, których najbardziej żal, gdyż były odkrywcze i bezcenne, jak ten powyżej, była także podpowiedzią co robić. Bardzo żałuje, że nie wzięliśmy się pod boki i nie ruszyliśmy na wyścigi, kto komu sprawi większe manto. Narodowcy normalnym ludziom, czy na odwrót. Rozumiem, że o takie rozwiązanie chodziło ci najbardziej. Rozumiem zawód, że jeszcze wzajemnie się nie pozabijaliśmy. Ostatnie zdanie daje mi także do myślenia. Chyba piszesz z jakiejś krainy, której sprawy Polski kompletnie nie dotyczą, bo jak widać tylko my mamy coś do stracenia. Na twoim miejscu nie zaprzątał bym sobie głowy sprawami Polski tylko korzystał z życia, broń boże , nie denerwował się tymi rozkosznymi spacerkami i innymi bzdurami KODerskimi. Jeśli tylko mogę mieć małą prośbę, bo ciekawość mnie zżera. Jaką to grubszą akcję szykują i najlepiej kiedy? Błagam nie trzymaj nas dłużej w niepewności.

   • Panie Maćku nie warto zwracać uwagi na komentarze Adama, który wciela się w rolę kibola, tylko właściwie nie wiadomo komu kibicuje, bo w swoich komentarzach gnoi wszystkich równo, jak do tej pory nie wypowiedział się pozytywnie za żadną stroną, widocznie on tak ma. Lubi patrzeć jak się naparzają.

    • Kiedy byłem dzieciakiem, to nauczycielstwo przy pełnej akceptacji rodziców używało łysawych do obrony narodowo-katolickiego ducha wychowawczego przed „subkulturami i narkomanią”. Jak na ulicach urządzano polowania na „brudasów” to Policja rozkładała ręce i doradzała nie ubierać się na czarno ani kolorowo, nie spotykać z rówieśnikami na odosobnieniu, nie pić alkoholu w miejscach publicznych, nie palić trawki itp. Bo to prowokuje. Wtedy mądremu i pouczającemu pokoleniu post-solidarnościowemu to odpowiadało, bo był porządek i spokój, a zastraszone dzieci z wyżu siedziały grzecznie w domach i przygotowywały się na wyścig bezrobotnych szczurów z wyższym wykształceniem. Teraz łysawi młodzieńcy powyrastali i robią Wam to co nam – swoim rówieśnikom kilkanaście lat temu. Policja rozkłada ręce, MSW mówi, że to Wy prowokujecie, a Kościół kropi kropidłem na Jasnej Górze. A Wasze reakcje są równie paniczne i zagubione jak 14 latka, któremu po raz pierwszy podbito oko i zabrano kieszonkowe. Całe Wasze górnolotne i przemądrzałe gadki o gandyzmie i wychowaniu obywatelskim posypały się jak domek z kart, kiedy się zetknęliście z prawdziwym życiem. Myśleliście, że co to jest, teatrzyk taki? Oczywiście, że mnie to śmieszy i budzi we mnie pogardę – roi Wam się walka niepodległościowa, a nawykliście do bezpieczeństwa i luksusów swojego komfortowego światka. „Uciekaj już ty, zniewieściały Lidzie, nie czekaj i nie wstydź się tego, żeś tchórzem podszyty”. Przemoc upadla i łamie ludzi, wiedzielibyście to gdybyście słuchali Modzelewskiego zamiast się o niego ocierać dla solidarnościowej pozłoty.

  • Maciek123454321 says:

   Całe życie byłem tolerancyjny. Wartości demokratyczne stały się dla mnie świętością. Od listopada zeszłego roku czuję wściekłość połączoną z poczuciem bezsilności obserwując, jak Kaczyński ze swoją bandą rozwala mój kraj. Czekam przerażony, co będzie jesienią. Ustawa antyaborcyjna, nowa ordynacja (pseudo)wyborcza, może Ministerstwo Bezpieczeństwa? Bydło dorwało się do rządów, to wszystko jest kalką III Rzeszy w wymiarze skarlałym, dopasowanym do wzrostu Najjaśniejszego Kurdupla. Jak z tym walczyć? I oto znalazłem słowa naszego Wieszcza. „Oda do Młodości”. Zalecam wszystkim przeczytanie tego arcydzieła. Znajdziemy tam wiele odniesień do tego, co mamy w tej chwili w Polsce. Znajdziemy też zalecenie: „Gwałt niech się gwałtem odciska”. Czas pokojowych protestów się kończy. Już wiosną pojawiło się powtarzane nieco półgębkiem słowo – „MAJDAN”. Wielu publicystów pisze, że Majdan w Polsce jest niemożliwy. Tak? To ja spytam, czy rok temu śniło się komuś, że są w Polsce ludzie, którzy będą demolować państwo? Też było niemożliwe. A cóż znaczy 234 łotrów przez głupotę ludzi wybranych do sejmu wobec kilkudziesięciu tysięcy demonstrujących? Kogo PiS potrafi dziś zmobilizować poza zdurniałymi pseudofaszystami i anonimowymi hejterami? NIKOGO!!! Trzeba pokazać naszą siłę i determinację. Tylko wtedy się ich pozbędziemy.

 5. Oni drwią, ośmieszają i minimalizują. To ich strategia na opozycję. Zaczną się aresztowania o szóstej rano, albo uliczne łapanki to powiedzą, że nic takiego nie ma, że po prostu wielu ludzi zrezygnowało z uczestnictwa w KOD.
  Powody do aresztowań znajdą. Będą chcieli ujednolicić sposób myślenia w społeczeństwie to wprowadzą ustawę, która nakaże myśleć i żyć jak oni chcą. Ktoś będzie prezentował inne poglądy to za wariata uznają i do psychiatryka, albo za wywrotowca i znajdą na siłę jakieś zarzuty. Nawet myśleć po swojemu nie będzie można. Jak u Orwella.

 6. Nagrywanie, obdukcje poszkodowanych a potem pozwy wobec organizatorów uroczystości i agresywnych osób. Tylko w ten sposób można z nimi walczyć. Niepodejmowanie zdecydowanych działań to ciche przyzwolenie na jeszcze śmielsze i brutalniejsze akcje ONR. Przykładów jest od wielu lat aż nadto. KOD-owcy z pewnością wesprą finansowo

  • W ten sposób nie możesz z nimi walczyć. Neonaziści mają znakomite bojówki, w których służą zaprawieni w stadionowych bojach „żołnierze”. Są zorganizowani, karni, świetnie się kontrolują. Jeśli będziesz nagrywała akcję bojówki, to jej ubezpieczenie zabierze Ci sprzęt nagrywający i dostaniesz jeszcze wciry na boku. Zalecona technika bicia jest taka, że nie powoduje poważnych obrażeń, więc obdukcja nic nie da, a Policja ani prokurator mogą się uchylić od podjęcia sprawy. A nawet jeśli, to „żołnierze” oficjalnie nie należą do żadnej organizacji bo nazi-struktury są tajne. Największą siłą przeciwko nazistom jest wtedy kiedy społeczeństwo nie akceptuje takich zachowań. Przypomnij sobie – były próby spacyfikowania KOD ale się nie udały, bo nazioli przerosła liczebność demonstracji. Niestety teraz KOD osłabł, a MSW wystosowało oficjalne poparcie i zachętę dla agresywnych działań. Przyjść na kolejną demonstrację – do tego trzeba będzie odwagi.

   • Czy wrażliwego społecznie człowieka, pouczającego wszystkich na około intelektualisty-erudyty nie razi zwrot „znakomite bojówki”? To dla mnie wiele mówiący o Panu szczegół.

 7. To nie takie proste z tym terrorem. Setki tysięcy ludzi pozostaje na razie całkowicie biernymi . Oni kibicują z wielu powodów tym od „dobrej zmiany” . Mniejsza o te powody. Ważne, że ich wątpliwości stale rosną. O ile dotąd, w jakiś sobie tylko znany sposób, udawało im się stłumić w sobie poczucie współuczestniczenia w czymś niegodziwym, o tyle represje zburzą ten stan samozadowolenia . Oni uważają się za ludzi przyzwoitych i nie tak łatwo nie będzie im się z tą samooceną rozstać. Władza wie o tym. Dlatego jestem zdania, że po represje sięgnie ona w ostateczności zwiastującej jej rychły upadek.

 8. No to się zaczęło i ,co gorsza, było to do przewidzenia. Niestety pan Mateusz Kijowski i inni działacze KOD uważają, że ‚dobrem zło zwyciężą”. To tak nie działa – z bandziorom trzeba po bandycku. Widać było od dawna, że czarna zaraza coraz śmielej podnosi głowę, a teraz mając wsparcie całej Pisowskiej sekty, zabierze się ostro za tych, których nie „lubi”. Jedyna nadzieja to solidarny opór społeczny na czele z KODem. Trzeba bić na alarm, bo naprawdę niedobrze się dzieje w Polsce!

  • Pani evito, „z bandziorami trzeba po bandycku”, no nie zgodziłabym się. Jasne, że jak mnie ktoś napada, a ja jestem w stanie stawić czoła to trzeba się bronić, ale jak się jest mrówką, to nie ma co kopać się z koniem. Proszę wziąć po uwagę że Kaczyński ma za sobą wszystko: sejm, wojsko, policję, prezydenta i cały budżet, i Narodowców, a my co? szczytne idee i flagi. Po naszej stronie są wybitni intelektualiści i wierzę, że w odpowiednim czasie znajdą się dobre pomysły, a puki co, bądźmy zwarci i gotowi, i czujni. KOD w najbliższym czasie się od nowa konstytuuje, tworzy nowe struktury, zrodzą się nowe pomysły do działania, w różnych dziedzinach. Bo myślę, że szeroka edukacja społeczeństwa spowoduje zasianie wątpliwości wiary w PiS. A jeśli elektorat PiS-u nabierze wątpliwości do rządów obecnych władz, to najskuteczniej odsunie Kaczyńskiego od władzy.

   • „a puki co” oczywiście powinno być „póki co”. Jak się koncentruje na treści to się zapomina czasami o ortografii. Przeprasza. Szkoda że nie można cofnąć swojej treści i poprawić od ręki. :((

 9. Panie pośle Jakubiak. Długo jeszcze będzie musiał pan tłumaczyć motywy tej niegodziwości. Współczuję. Teraz zapewne tłumaczy pan sobie, że cel uświęca środki. Już niedługo podzieli pan zdanie profesora Bartoszewskiego na temat zachowania się w podobnych sytuacjach. Ale to już może nie mieć dla większości z nas znaczenia.
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/jakubiak-za-p%c3%b3%c5%82-roku-mieliby%c5%9bmy-nowe-wybory/ar-AAieUf4?li=BBr5KbO&ocid=SKY2DHP

 10. @Janka
  „…Zawiedziona jestem postawą Kościoła Katolickiego. Gdzieś zagubione zostały głębsze wartości moralne Kościoła, skoro daje przyzwolenie na podłe działania PiS-u, i Narodowców nawet na uroczystościach żałobnych w Gdańsku. KK nie wyraził żadnych słów potępienia z powodu napaści Narodowców na delegację KOD!!!”
  Każdy z nas jest zawiedziony poczynaniami KK ( a może już KKK 🙂 ) , lecz możesz wyrazić swoje niezadowolenie które jak piosence z filmu CK Dezerterzy „pojmą w lot”
  Ja robię tak : grosik na tace co niedzielę i 0 zł składki miesięcznej na KK
  szelest traconego pieniądza przemawia baaardzo dobitnie ….

 11. Tylko czekać, a pojawią się ławeczki, lokale, przedziały w pociągach i wagony dla „prawdziwych polaków”, reszta cichaczem przemykać będzie wzdłuż niebezpiecznych ulic,, poczytując w wiadomościach o kolejnych sukcesach na wszystkich frontach. Rzeczypospolita Kibolska może i odpowiada większości społeczeństwa, ale kłóci się z moim systemem wartości. Powoduje mój wewnętrzny sprzeciw i bunt. Nagonka na niepoprawnych rasowo, ideologicznie, płciowo to ewidentne nawiązanie do nazistowskich Niemiec. Wydarzenia z Gdańska to ponury zwiastun katastrofy z której nie wyjdziemy jako naród czyści. A kac będzie się odbijał naszym wnukom. To nie proroctwo, tylko logika wydarzeń.

 12. Ale się nakręcacie. Zadałem sobie trud i przebrnąłem przez wszystkie tu komentarze. Znalazłem tylko jedną negatywną z waszego punktu widzenia opinię, nie wiem czy przepuszczoną przez pomyłkę czy celowo. Albo obracacie się tylko w bardzo wąskim kręgu ludzi bojących się utracić przywileje zdobyte dzięki spadkobiercom poprzedniego okupacyjnego, prosowieckiego systemu, albo zwyczajni rozsądkowo myślący ludzie po prostu was olewają, albo stosujecie cenzurę i nie dopuszczacie niewygodne dla was wpisy. Myślę że i jedno i drugie i trzecie. Na szczęście jest dużo innych stron gdzie cenzura nie obowiązuje i można na wasz temat dyskutować chociaż zdaje się że to strata czasu bo dla ogromnej większości Polaków wasz los jest po prostu obojętny.

  • ale bredzisz wacku, no chyba że życie w demokratycznym państwie zaliczyć do przywileju, to wtedy tak!- Będę go bronił ile sił przed twoimi rozsądkowo myślącymi pryncypałami gdziekolwiek oni tam w Petersburgu mieszkają. Cenzura jeśli o nią pytasz, jest od zawsze na twoich ulubionych stronkach, wiem bo moje komentarze tam nie przechodzą przez sito wolno myślicieli. A jak widzisz twój pościk tu błyszczy na tle innych jak i pachnie równie zacnie. możesz więc powrócić do swojej „ogromnej większości Polaków” ktorym los twój zapewne nie jest obojętny.

  • Cenzura owszem jest.Ma na celu odsianie wpisów obraźliwych,wulgarnych.Proszę po prostu pisać na temat z argumentami i nie opluwać,a także nie zniewazac innych bez uzasadnienia w faktach.Bo jeśli ktoś na przykład wypowie się ostrzej o J Kaczyńskim, że jest przestępca, to ma oparcie w faktach.Jeśli ktoś tak samo nazwie Kijowskego, to pomyli się .
   Jeśli zrobi to celowo będzie aspirowal do kary za pomowienie i zniewazenie. Kaczyński nikogo nie pozwie, bo przecież wie kim jest i co robi.Spadkobiercy poprzedniego systemu.Świetne. Mówisz o spadku w postaci długu publicznego czy postsowieckiej mentalności? To wyświechtane określenie jest już dawno nieaktualne. W międzyczasie 5 razy zmieniały się służby i czystki w urzędach tak charakterystyczne dla Polski nie zostawily suchej nitki na nikim. Na użytek polityczny stworzono mit postkomunistyczny aby spersonifikowac
   wroga, czyli obóz liberalny. W gruncie rzeczy chodzi o afery, ktore powstawaly dawno po okresie transformacji do dzisiaj.I wszystkie obozy polityczne maja to na sumieniu rowniez PiS. Mają na sumieniu niska jakość prawa i luki w nim być może w pewnym sensie na własny użytek,ale to też nie jest ranga aktualnych przestępstw obalajacych system demokratyczny, który jako jedyny ma szansę stworzyc prawo przeciwdziałające patologii oraz procedury chroniące standardy demokratyczne i obywateli.

  • Pierwsze: KOD to głównie starsze pokolenie Polaków, którzy wykształcili się dzięki PRL, pierwsze prace znaleźli dzięki PRL, a potem umościli się wygodnie i dostatnio po transformacji. Każdego, komu się nie powiodło uważają za nieudacznika, a każdy kto się nie zgadza z ich neoliberalną, merytokratyczną wizją demokracji liberalnej uważają za głupca i nieuka. Są zadufani w sobie i nie szczędzą innym pogardy. To fakt. Natomiast nie każdy KODer jest oderwany od żłoba. Większość jest naiwna i zmanipulowana i nie rozumie, że ich względny dobrobyt uzyskany autentycznie ciężką pracą to nic w porównaniu z prawdziwymi kokosami jakie mają elity, w dodatku są to kokosy płynące wyłącznie z kolesiostwa, łapówkarstwa, kumoterstwa i nepotyzmu, a nie z pracy. Ich propagandowe ogłupienie jest tak wielkie, że zakładają, że jeśli ktoś jest bogaty to znaczy też, że jest mądry i ciężko pracował, mimo że antytezę spotykają non-stop każdego dnia. Klapki na oczach.
   Drugie: tak, na stronach KODu agresywnie atakuje się ludzi o odmiennych poglądach i lży ich nie przebierając w słowach. Panuje tutaj pogląd, że demokracja i standardy to są rzeczy wewnętrzne, a jak ktoś jest z zewnątrz to można sobie folgować. Generalnie panuje syndrom myślenia grupowego i wszyscy sobie wzajem przyznają rację, a jak nie, to odmawiają dyskusji. To fakt. Natomiast nie każdy KODer jest taki – są, czy może byli, ludzie rozsądni ale albo nie chcą się wdawać w internetowe cepowanie albo boją się wychylić z innymi poglądami. Np. zamiast Jacka Suta, najbardziej społecznie wrażliwego autora artykułów na tych stronach, oraz innych zrównoważonych autorów, dostajemy coraz bardziej nasilony bełkot radykałów. Przykre.
   Trzecie: Tak na stronach KOD panuje cenzura, chociaż logika jest dziwaczna. Na przykład prostactwo, wulgaryzmy, mowa nienawiści, a nawet obraza urzędników państwowych przechodzą bez problemu. Natomiast pewne niewygodne posty się nie ukazują. Np. przez długi czas kasowano pytania o synekurkę Kijowskiego w PZU oraz jego powiązania z ROAD i Fundacją Batorego. Teraz po publikacjach prasowych i po tym kiedy CBA ogłosiło oficjalne postępowanie, w którym nazwisko Kijowskiego się przewija, nie da się dłużej prawdy zatajać więc i cenzor jest bardziej liberalny. Fakt. Najbardziej cenzuruje się wtedy kiedy dyskusja zaczyna dotyczyć kwestii merytorycznych – wydaje się, że cenzorom zależy aby komentarze nie były produktywne, ponieważ KOD ma taki styl działania, że jest i jest widoczny ale od dłuższego czasu nic szczególnego nie robi i nie osiąga żadnych celów poza trwaniem.

   • Nie uważasz przypadkiem, że są tacy którym zależałoby na usadzeniu Kijowskego? Dlaczego więc prokurator ziobrowy nie postawił mu jeszcze zarzutów? Slyszalem, ze ty tez przewijasx sie w papierach w miejscu zarudnienia. Wyszło to podczas kontroli urzedu skarbowego.I jak? Ladne?Podoprawiac ci jeszcze kilka buziek? Pojmujesx o co chodzi?Twój talent do budowania faktów na słabych poszlakach, inaczej mówiąc- mitomanstwo, jest kabaretowe.Tylko, ze raczej Pietrzakiem zalatuje. Zachęcam do zajrzenia na skrajnie prawicowe fora.Tam jest sielanka, także dla tego, że prokurator już nie interesuje się faszyzowaniem,antysemityzmem i wszelką pogardą.Pełna „wolność”. Uogolnienia nadające cech poszczególnym osobom, tak chętnie stosowane przez ciebie na prawdę łamią kręgosłup elementarnemu rozsądkowi i logice.Daj już spokój. Czy ciężko jest pojąć, że nie jest jak w twoich teoriach spiskowych, że wszyscy umoscili się dzięki PRL, tylko do czegoś w życiu doszli bo np.mają wykształcenie. Dziś też ludzie studiują na koszt państwa. ludzie zwyczajnie znają historię i sami ja przeżyli,stąd stają murem za obrona kraju.Na jakiej podstawie wypowiadasz się o ludziach nic o nich nie wiedząc ? To obrazuje problem psychiczny w jakim tkwisz. Kończę wszelkie wpisy do tego pana.

   • To może wreszcie Adamie roztoczysz wizję krainy szczęśliwości której jesteś wyznawcą? Świat nie jest idealnym środowiskiem dla człowieka. Stąd wizje raju, edenu, arkadii w każdej kulturze przeważnie umiejscawiają to miejsce poza światem doczesnym. W świecie w którym przyszło nam żyć, niestety, przeszkodą na drodze do tworzenia społeczeństw idealnych są sami ludzie. Ich wady, obłędy, chciwość, zazdrość, małostkowość skutecznie paraliżują każdą wzniosłą ideę. Lubisz patrzyć w przeszłość więc przypomnij sobie jak się skończył eksperyment z komunizmem. Powstała czerwona arystokracja, mająca pełne usta równości i braterstwa. Resztę społeczeństwa klepała biedę.
    Analiza kodowców w twoim wykonaniu jest projekcją twojego umysłu. Podlega wszystkim zaletom i wadom tego subiektywnego narzędzia. Inaczej mówiąc jest nie warta funta kłaków, choć masz do niej prawo, i portal ten udostępnia ci możliwość artykulacji własnych mniemań. Mówienie o cenzurze, kiedy wszędzie cię pełno traktuję jako żart. Oczywiście administratorzy strony to też ludzie. Mają swoje poglądy sympatie i antypatie. Może się zdarzyć że nie przepadają za twoją napuszoną elokwencją.
    Poczytuję ten portal i już kilkukrotnie wymienialiśmy poglądy. Może i KOD, jak piszesz, nie ma pomysłu na swój byt, może i błądzi wiążąc się z niektórymi politykami, przywiązując do liberalnej myśli politycznej, nie tworząc nowej jakości, ale póki co, daje nadzieję i wielu obywatelom możliwość artykułowania swojego sprzeciwu wobec totalnej degrengolady jaką funduje nam władza.
    Na każdy ruch, ideę, na każdego człowieka można patrzeć w dowolny sposób. Można się uprzeć aby patrzeć od tyłu i wtedy widzi się tylko tył. O tyle się mówi i tylko tyle się wie. Można patrzeć od przodu i wtedy analogicznie widzi się same przody. Można spojrzeć z boku z góry z dołu, przez mgłę, ciemne okulary etc. Ale najlepiej popatrzeć z każdej możliwej, wtedy zna się najwięcej poznanych aspektów. A to i tak nic nam nie powie jak jest w środku.
    Powiedz więc Adamie. Powiedz normalnym, nie wyuczonym z politagitek głosem dokąd zmierzasz? Jaką masz wizję tego ruchu? co według ciebie powinien robić, kogo reprezentować, kto powinien do niego należeć( a kto nie i dlaczego)o co tak naprawdę toczy się spór w Polsce? Gdzie upchnąć domniemanych umoszczonych dostatnio i zmanipulowanych członków i sympatyków KOD, aby nie było ich widać?( w końcu jak nie widać to problem nie istnieje) Powiedz w końcu ilu jest tych biedaków i dlaczego nie mają prawa( jak można wnosić z pogardliwego opisu) do godnego życia w naszym kraju?. Powiedz komu zabrać a komu dać, kogo wsadzić a kogo wypuścić, co propagować a co wykluczyć z naszego życia społecznego.

    • Nie wiem co masz na myśli mówiąc o eksperymencie z komunizmem. Na całym świecie tam gdzie docierały idee lewicowe, ludzie uzyskiwali nie tylko większy dostęp do pracy ale i ochronę prawną tej pracy. Gwarantowano godną płacę, stałość zatrudnienia, nie można było zwolnić bez zapowiedzi i bez powodu, czas pracy był normowany, nadgodziny płatne. Gwarantowano urlopy, zdrowotne i na żądanie, wakacje, do których pracodawca dopłacał albo wręcz je organizował. Był fundusz pracy i emerytury i publiczna opieka zdrowotna Były też benefity, które długo by wymieniać: mieszkania, dodatki na kulturę, świetlice, żłobki, przedszkola. O to wszystko, paradoksalnie, zabiegali gorliwie sami kapitaliści, ze strachu, że jak nie dadzą ludziom tego co się NALEŻY to będą mieli kłopoty. Państwo Polskie, mimo że oficjalnie zakazuje ideologii komunistycznej, to większość tych zdobyczy gwarantuje na mocy Konstytucji. Tylko, że beneficjenci tworzący KOD nacieszyli się tymi smakołykami i jeszcze chcą więcej, natomiast dla ich rówieśników oraz dla młodszych pokoleń to jest wręcz trudne do uwierzenia, że aż tyle można było dostać. Krok po kroku, fałszując historię i wymazując prawdę, anuluje się kolejne prawa Człowieka i Obywatela w III RP. Domagam się by KOD bronił Konstytucji W CAŁOŚCI, jej BEZPOŚREDNIEGO stosowania oraz ULEPSZENIA w ten sposób by zwiększyć KONTROLĘ OBYWATELSKĄ nad władzami (wszystkimi trzema!). Domagam się by KOD porzucił Okopy Świętej Trójcy.

     • cyt „Nie wiem co masz na myśli mówiąc o eksperymencie z komunizmem”.Nie wiesz? czytując twoje zarzuty pod adresem koderów, w części dotyczącej ich dzieciństwa w PRL, domyślam się że nawiązujesz do tamtej epoki. Oczywiście nie był to komunizm sensu stricte, ale czerpał ideologiczne wzorce z ” nauczania” Marksa, Engelsa i Lenina. Na polskim gruncie znalazły się za sprawą radzieckiej dominacji w regionie. Nie były więc własnym pomysłem Polaków na państwo. Ale mniejsza z tym. Eksperyment z komunizmem mają za sobą wszystkie państwa i narody dawnego ZSRR oraz jego satelitów. I oczywiście wiele aspektów z tamtej rzeczywistości można nazywać zdobyczą cywilizacyjną. Wymieniłeś je jako twoje oczekiwania od państwa. Rzecz w tym że tylko jedna strona medalu. Chcąc nie chcąc pominąłeś koszty. Zarówno finansowe, jak i zwykłe ludzkie. Dla jasności dodam że pewnym skansenem eksperymentu jest Korea Północna. Jeśli naprawdę muszę tłumaczyć co mam przeciwko takiej formy rzadów, to tracę czas dyskutując z Tobą.
      Piszesz o młodym pokoleniu jako o poszkodowanym przez starsze. Już o tym rozmawialiśmy, nie będę się powtarzał, bo jesteś zupełnie oderwany od tamtych realiów i nie jesteś ich w stanie ogarnąć umysłem. Widzisz jedynie wyrwane z kontekstu „cukierki”. Ja dodam jedynie że mając takie możliwości jak dzisiejsza młodzież, nie trwałbym w strukturalnej biedzie, bo możliwości jest dziś o wiele więcej niż dawniej. PRL był jedną wielką piramidą finansową. Ci na początku dostali mieszkania, ci na końcu nigdy nic nie dostali, a „godna” płaca nigdy w życiu nie zapewniła zakupu m2 na wolnym rynku, ani samochodu. Beneficjentami PRL- u były grupy powiązane z PZPR. Rodziny kacyków i aparatczyków. I w błędzie jesteś twierdząc że benefity były dla wszystkich. Istniała duża grupa ludzi z tych czy innych powodów wyrzuconych poza nawias społeczeństwa. Inteligencja była najgorzej płatną grupą społeczną. Do tego wszystkiego panowała wszechobecna korupcja i nepotyzm. I dzisiaj możesz poznać te zjawiska, ale dawniej obok normalnego obiegu pienieżnego istniał równoważny korupcyjny. I co ci po „godnej” płacy jeśli nic za oficjalne złotówki za nie nie można było kupić oprócz podstawowych produktów spożywczych. Dla szarego obywatela tzw godna płaca była za mała żeby żyć, za duża żeby umrzeć.
      Proszę cię Adam. Zlituj się. Nie można odrywać idei od rzeczywistości. Kult rozdawnictwa, aczkolwiek ponętny, jest dla ludzi zgubny. Pozbawia ich własnej woli, wolności i odpowiedzialności. Zrzeczenie się rozumu na korzyść państwa grozi nie tylko odrwaniem tej ostatniej od rzeczywistości, ale i finalnie zatracaniem indywidualności jaką jest człowiek. Nie ma dwóch takich samych ludzi, i budowanie dla wszystkich standardowego planu życiowego jest aktem zniewolenia.

     • Co do twoich oczekiwań od KOD- u, to pomyliłeś adresy. Twój pomyśl na świat jest warty kontynuacji w lewicowej partii. Może Razem?. KOD, nie ma tak wygórowanych ambicji. To stowarzyszenie które nie ma programu politycznego czy ideologicznego. Wspólnym mianownikiem jest sprzeciw przeciwko łamaniu prawa i standardów demokratycznych dzięki którym należeliśmy do rodziny państw europejskich. To jakie kto ma poglądy nie ma znaczenia. Stowarzyszeniu chodzi o zasady. Łączy ludzi którzy chcą żyć w przewidywalnym państwie. Dzięki trójpodziałowi władzy i wolnej czwartej władzy można w nim patrzeć na ręce każdej władzy. Dziś nowa władza robi zamach na te wentyle bezpieczeństwa i stąd sprzeciw. Domagając się od KOD-u drastycznego samookreślania próbujesz przybić swoje tezy nie do tego kościoła co trzeba.

     • Z długiej nudnej kombatanckiej gatki Wiesława wynika tylko tyle, że Konstytucja go nie obchodzi, a jedynie jest okazjonalnie dogodnym narzędziem politycznej demagogii. Losy państwa chce włożyć w z powrotem w ręce klasy politycznej, konkretnie tej części z którą czuje się ideologicznie spowinowacony i generalnie jedyna zmiana jaka go obchodzi to powrót do tego co było. To jest właśnie esencja tego wpisywania się w retorykę PiS oraz główna przyczyna, dla której w działania KOD nie angażuje się najliczniejsze pokolenie III RP. Żaden demagog prawicy nie pcha ludzi w stronę ONR tak skutecznie jak Wiesław.

     • Z krótkiego podsumowania Adama, wynika że nie ogarnia tematu. Nie rozumie mechanizmów fukcjonowania społeczeństw. Najchętniej implikuje dyskutantom motywy stojące w zupełnej sprzeczności z wypowiadanymi przez nich kwestiami. Wykazuje braki w zakresie erystyki i logicznego rozumowania. Nadto ogranicza się do bezrefleksyjnego powtarzania utartych formułek i sloganów. Jego znajomość konstytucji ogranicza się do chciejstwa zastępując trud zapoznania się ze zrozumieniem z tą ustawą ( co wynikało z wcześniejszej wymiany zdań na temat służby zdrowia) Przy braku elementarnej wiedzy historycznej i prawnej wypowiada się jednak w tych materiach w sposób żywy i zawadiacki ( co zrzucić należy zapewne na mody wiek) Całość działalności publicystycznej Adama potraktować należy z przymróżeniem oka dziękując mu dzielnie się z nami relacją z bujania w obłokach. Dziękuję Adamie że poświęciłeś swój cenny czas na zapoznanie się z moimi nudnawymi „kombatanckimi ” gatkami.

    • Wiesławie! Chyba nie warto już więcej poświęcać Panu Adamowi uwagi. Robisz to lepiej niż wszyscy poprzednicy a efekt jak zawsze. Nie zajmujemy się przecież terapią grupową. Nikt z nas nie może mieć racji . Bo tu chodzi o rację bytu Pana Adama.

     • Dokładnie tak. Nie poświęcajcie niewygodnym dla Was problemom uwagi, to wychodzi Wam przecież świetnie. Tak samo wychodziło prezydentowi Komorowskiemu, kiedy zapytany o bezrobocie młodych w Polsce odpowiedział: „zmień pracę i weź kredyt”. Czym zainicjował proces spektakularnego upadku swojej formacji. Dlatego też przed pobiciem działaczy KOD, wściekły tłum skandował: „gdzie byliście wczoraj?”. To też wyprzyjcie ze świadomości i wymażcie atakami ad personam. Tymczasem biedaczyna Kijowski przyznał sobie ochronę, z pieniędzy stowarzyszenia jak sądzę, bo własnych nie ma. Czy zwykły sympatyk KODu, który wraca z demonstracji do domu też będzie miał taki przywilej, czy będzie wydany na pastwę neonazistowskich łowców?

 13. Na ten wpis odpowiedzi Adama nie będzie. Wszelkie trudne słowa kierowane do niego, blokują jego możliwości wypowiedzenia się. Przyczyna jest prozaiczna.Przyparty do muru mądrą wypowiedzią, obnazajaca mankamenty grafomanskich i niedorzecznych tekstów, milknie. Wizji Kodu tym bardziej nie ma.Nie można mieć wizji w wewnętrznej frustracji i negacji wszystkiego i wszystkich. Można natomiast wyszukiwać fakty z przeszłości, po to, aby dopasowywać je do swojej chorobliwej teorii.Mamy później wspaniały tekst godny pisowskich inteligentów.

  • Maciek, kiedyś sam byłem młody i głowę miałem pełną idealistycznych utopijnych wizji. Przekonania zastępowały mi wiedzę. Upór – rozsądek. Dlatego daleki jestem od potępiania Adama, wiedząc że jego poglądy z czasem ulegną uporządkowaniu. Wierzę ponadto ( może naiwnie) że motywy komentatorskiej działalności Adama są czyste, dlatego wchodzę z nim w dyskusję, próbując równoważyć gorącą głowę ( ponoć nudnawym i kombatanckim) głosem polemicznym. Dziękuję i pozdrawiam.

 14. Za działalność w Solidarności – STANEM WOJENNYM „dostałam w pysk”, a teraz znowu…
  Sympatyzując z KOD-em – okazuję się być „komunistką i złodziejem”! DOŚĆ TEGO!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>