Europa spotyka się z KOD-em

Komitet Obrony Demokracji
Kwiecień 4, 2016 KOD

Przedstawiciele KODu mieli dziś w Warszawie dwa ważne spotkania: pierwsze z panem Markiem Prawdą nowo mianowanym dyrektorem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, drugie z panem Thorbjoernem Jaglandem sekretarzem generalnym Rady Europy.

W rozmowie z panem Markiem Prawdą w siedzibie przedstawicielstwa, mieliśmy możliwość szeroko przedstawić nasze założenia, akcje i plany. Pan Prawda poświęcił nam dużo czasu i zachęcił do przedstawienie stanowiska KOD-u we wszystkich sprawach, które od 25 października spowodowały niepokój Unii Europejskiej, a w Polsce stały się bodźcem do powstania naszego ruchu i prowadzenia licznych akcji protestacyjnych. W związku z jutrzejszą wizytą w Polsce wiceszefa Komisji Europejskiej pana Fransa Timmermansa złożyliśmy na ręce pana dyrektora Marka Prawdy pisemne stanowisko KODu w sprawie kryzysu konstytucyjnego, jego konsekwencji i reperkusji.

KOD uczestniczył też w spotkaniu szefa Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda z przedstawicielami kilku wybranych organizacji pozarządowych, w trakcie którego każda z nich przedstawiła swoją ocenę aktualnej sytuacji w Polsce i przekazała panu Jaglandowi jej pisemną wersję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>