Chodź z nami, jeśli sprzeciwiasz się propagandzie w mediach publicznych

DNA a nacjonalizm
Wrzesień 23, 2016 Przemysław Wiszniewski

Media publiczne przekazują zmanipulowane treści. Prasa prawicowa, szczególnie portale są pełne nie tylko nieprawdy, ale też nienawiści – od skrajnie obraźliwych, chamskich komentarzy ad personam, po życzenie komuś śmierci.

Przemysław Wiszniewski

Czytelnictwo w Polsce upada. To źle i dobrze. Dobrze, bo ludzie nie będą czytać apoteozy Hitlera napisanej przez esesmana. Antysemicka, antysłowiańska i antypolska pozycja leży na półkach największych polskich księgarni, lecz nikogo już to nie szokuje.

Pozycja ta pasuje do obowiązującej narracji, zgodnie z którą należy szerzyć nienawiść.
Ale upadek czytelnictwa w Polsce ma również swoje złe strony. Na przykład taką, że nikt nie przeczyta „Złej mowy”, książki Michała Głowińskiego o propagandzie stalinowskiej w Polsce.
Tak pisze Piotr Bratkowski:
„Język epoki dawno zamkniętej i, zdawałoby się, przebitej osinowym kołkiem, wrócił i bombarduje nas nieustannie z mediów podległych władzy lub z ław sejmowych”.

Ponieważ nikt w Polsce już nie czyta, tym bardziej podatni jesteśmy na przekaz płynący z mediów elektronicznych. Serwisy informacyjne i publicystyka telewizji reżimowej, odkąd weszła w posiadanie Jacka Kurskiego, przepełnione są kłamstwem, manipulacją i wrogością. Czy Polacy ulegają tak skonstruowanemu przekazowi ideologicznemu, pozbawionemu cech rzetelności dziennikarskiej i obiektywizmu? Bo że kłamie, wie o tym już cały świat, odkąd TVP zmanipulowała wypowiedź Baracka Obamy. Nie dość tego, TVP podważa nawet słabnące wyniki oglądalności, twierdząc że są zmanipulowane.

Akurat niska oglądalność cieszy zważywszy, że daje nadzieję, iż mniej obywateli ulega propagandowej sieczce telewizji Kurskiego. A jednak jakaś część obywateli czerpie wiedzę o Polsce i świecie właśnie z publicznych mediów.

W telewizji PiS-u trwa nagonka na KOD, przedstawiany zawsze w złym świetle. Przekaz propagandowy jest jasny: KOD jest zjawiskiem złym i marginalnym. Kwestionuje się liczby uczestników naszych marszów i manifestacji, twierdząc za każdym razem, ilekroć wyjdziemy na ulice polskich miast, że jest nas zaledwie garstka. Wbrew rzeczywistości.

Nie dajmy pretekstu telewizji i 24 września, pojawmy się tłumnie na Marszu „Jedna Polska – Dość podziałów!”

 

 1. W końcu krew nie zalewa mnie, gdy oglądam telewizję publiczną. Kto ma odrobinę chęci, znajdzie realne fakty i różnicę w przekazie. Czytając ten wpis, mam tylko jedno pytanie. To wspólna i ustalona wersja zakodowanego kłamstwa, czy świadomie okłamujecie członków KOD? Ludzie widzą i obserwują. KOD kojarzy się zwykłemu Kowalskiemu z tym, że jest bardziej nawiedzony od tzw. Mocherowych Beretów.

  • Polaku, chcesz się przekonać kto tworzy KOD, przyjdź dziś na marsz, zaczynamy o 15 pod Trybunałem, hasłem : „Jedna Polska – dość podziałów”.

   • Byłem i wiem, kto tworzy KOD. Byłem na miejscu. Byłem również świadkiem, jak KOD zareagował na HYMN POLSKI, który był śpiewany przez ludzi, co nie byli z KOD. Reakcja była bezcenna. Raz na zawsze przekonałem się, kto w Polsce stoi za podziałami.

    • Panie ” Polak ” !
     Nie wiem gdzie , kiedy i na jakim miejscu pan był. Stwierdzam natomiast ,że pana komentarz zdecydowanie odbiega od moich obserwacji. Uznaję więc ,że ma pan albo zły odbiór rzeczywistości , albo uprawia propagandę zaczerpniętą z publicznej TV. Pozdrawiam.

     • Jestem tylko skromnym ŚWIADKIEM profanacji przez KOD Hymnu Polski, wygwizdanego pod Trybunałem Konstytucyjnym. O ile pamiętam, tego dnia, gdy to miało miejsce, władza w telewizji publicznej należała jeszcze do poprzedniego.. Rządu. Z szacunkiem.

  • zwykły Kowalski says:

   Jako zwykły Kowalski nie dostrzegam zakodowanego, ani jawnego kłamstwa w przeciwieństwie do telewizji publicznej, której nie da się oglądać bez uszczerbku na zdrowiu. A, że mam go coraz mniej to nie oglądam zakłamanej „propagandy sukcesu”. Żałuję jedynie, że nie mogę być dzisiaj w Warszawie, choć duchem i sercem jestem tam.

   • Zwykły Kowalski, a krew nie zalewała CIEBIE po roku 89? Nie zalewała CIEBIE, gdy potomkowie zbrodniarzy przejmowali władzę? Nie zalewała CIEBIE krew, gdy za krytykę Rządu ABW wchodziło do domu, konfiskując sprzęt? Nie zalewała CIEBIE krew, gdy przez ostatnie 25 lat łamana była ciągle demokracja? Wreszcie – teraz – nie zalewa CIEBIE krew, gdy Hanna Gronkiewicz Waltz nie chce podać się do dymisji? Bo jak domyślam się, krew CIEBIE już nie zalewa, że do tej pory nie mamy w Polsce wraku samolotu, w którym zginęli nie tylko ludzie wywodzący się ze struktur PiS.

    • Zwykły Kowalski says:

     Potwierdza pan, panie „Polak” jedynie to co napisał pan Włodzimierz. Odbiera pan zły obraz rzeczywistości. Nie widzi tak istotnych rzeczy jak: łamanie konstytucji, praw obywatelskich, dzielenie ludzi na sorty, sianie nienawiści wobec obywateli, którzy nie zgadzają się z taką polityką. – Myśmy to już przerabiali a pana krew nie zalewa na to? Wpisuje się pan zatem w tą haniebną kartę obecnej polityki władzy, władzy która prawie niczym się nie różni od tych wspomnianych przez pana zbrodniarzy (jeszcze nie mordują ),uzurpującej sobie prawo do niszczenia tego kraju w imię swych pokrętnych ideałów jakie zakiełkowały w ich chorych mózgach. Żadna partia po roku 89 nie narobiła tyle szkód co obecna w tak krótkim czasie. Wierzę jednak, że ta uśpiona ( i dająca złapać się na lep populistycznych – choć szkodliwych dla gospodarki, działań typu 500+ ), część ludzi się przebudzi i uda się to wszystko naprawić przy kolejnych wyborach.

 2. rodzina II sortu says:

  Mamy nadzieję, że ktoś podpisujący się Polak, ma takie nazwisko, w przeciwnym razie samo zapożyczenie tego wielkiego słowa uznajemy za kradzież. Prawdziwy Polak nie wstydzi się swojego kraju, nie opuszcza go w potrzebie, nie obraża innych Polaków w sposób godny się do nich odnosi , jest dumny z osiągnięć także tych rodaków, którzy reprezentują Polskę także poza granicami państwa. Nie oznacza to, zgody na obnoszenie z symbolami narodowymi i głoszeniem nacjonalistycznych haseł i wycierać gęby słowami POLSKA i POLAK. Można i trzeba myśleć o sobie, że jest się POLAKIEM, nie można nadużywać tego miana jako: nick, czy pseudonim.

 3. Jeśli by wierzyć ataku histerii, reprezentuję sort zbrodniarzy, którzy stoją m.in. za morderstwem Ks. J. Popiełuszki. To zadziwiające, ile do polskiej historii wniósł brutalnie zamordowany Kapłan. Jeszcze chwila, a Patronem KOD stanie się sam Kard. S. Wyszyński, a Gazeta Wyborcza – opiekująca się garstką tzw. Demokratów – na Kapelana odrodzonej Solidarności powoła samego… Prymasa Polski. Bo nikt nie zapisał się tak w walce o Wolność w Polsce, jak Kościół. Chyba, że źle odbieram rzeczywistość i niepragmatyczny sposób oceniam historyczną przeszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>