Chicago, czyli KOD w USA – ciąg dalszy podróży

Chicago, czyli KOD w USA - ciąg dalszy podróży
Kwiecień 7, 2016 KOD

Delegacja KOD w ChicagoW czwartek Mateusz Kijowski i pozostali członkowie delegacji KOD rozpoczęli swoją Chicagowską część wizyty w USA od spotkania z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Frank Spula podjął lidera Komitetu Obrony Demokracji, wspieranego przez członków zarządu KOD Polonia USA w swoim biurze w siedzibie Kongresu. Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji w Polsce, zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz Komitetu Obrony Demokracji, jego misji, celach i planach na przyszlość.

To spotkanie to wstęp do podjęcia dyskusji na temat przyszłości Polski jako demokratycznego państwa, członka Unii Europejskiej oraz, jakże ważnego, partnera Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej, przyjacielskiej atmosferze. Wszyscy obecni na spotkaniu zapewnili, że będą robić wszystko dla obrony dobrego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

Po spotkaniu Mateusz Kijowski wraz z członkami zarządu KOD Polonia USA gościł na Uniwersytecie Chicago gdzie wygłosił wykład na temat roli jaką odgrywa Trybunał Konstytucyjny w Polsce.

Ciekawostką jest to, że dokładnie w tym samym miejscu, czyli na terenie Uniwersytetu, i czasie przebywa prezydent Barack Obama, który rozmawiać ma ze studentami i profesorami na temat roli Sądu Najwyższego i zasadności nominacji nowego sędziego tegoż sądu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>