Broniliśmy sądów

Kwiecień 21, 2017 KOD

Pikiety pod Sądem Okręgowym w Kielcach i Sądem Rejonowym w Starachowicach zorganizował Region Świętokrzyski KOD. Protestowaliśmy przeciwko przejęciu kontroli nad sądami przez obecną władzę.

Oba protesty, w Kielcach i Starachowicach, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęły się w południe, 20 kwietnia. W tym samym czasie w sądach zostały zwołane narady, podczas których sędziowie debatowali, co robić w sytuacji, kiedy rząd próbuje ograniczyć ich niezależność. Przed Sądem Okręgowym w Kielcach przy ul. Seminaryjskiej zebrało się kilkanaście osób, członków i sympatyków KOD. Mieliśmy transparenty, m.in. „KOD w obronie niezależnych sądów”. Wszyscy otrzymali czarne opaski, które równocześnie założyli na oczy jako symbol bezradności człowieka wobec niesprawiedliwego państwa.

Dziennikarze pytali, czego obawiają się protestujący. – Zmierza to do tego, że prezesi sądów, wiceprezesi, sędziowie sądów powszechnych będą mogli być powoływani przez polityków. Przejęta zostanie władza sądownicza, co zagraża trójpodziałowi władzy w Polsce. Nasz protest jest symboliczny, milczący. Chcemy pokazać, że protestujemy przeciwko upolitycznianiu sądów — mówiła Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.

/zn/

Więcej: https://kielcekod.pl/2017/04/bronilismy-sadow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up