Zielona Góra: Europo, nie odpuszczaj!

Czerwiec 14, 2018 .KOD

11.06.2018 r. pod Sądem Rejonowym w Zielonej Górze, KOD Lubuskie wraz z innymi organizacjami społecznymi, zorganizował pikietę pod hasłem: Europo! Nie odpuszczaj!
Również w Żarach i Żaganiu, w proteście pod sądami stanęli członkowie i sympatycy KODu.

Celem pikiet było osobiste udzielenie wsparcia inicjatywie wystosowania listu do Komisji Europejskiej, aby ta wystąpiła z wnioskiem o niezwłoczne skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości UE. Jest to jedyna droga powstrzymująca „wycinkę sędziów” SN, która na mocy niekonstytucyjnej ustawy o SN może nastąpić już po dniu 3 lipca.
List do KE podpisało ponad sto organizacji i ugrupowań, a także wybitne osobistości.

Drugim celem pikiet, było oddanie szacunku dla małej grupki aktywistów KODu, która najpierw w namiocie, a później w przyczepie przy al. Ujazdowskich w Warszawie, vis a vis KPRM, przez 818 dni, przez 24 godziny na dobę, w deszczu, mrozie i upale, prowadziła nieprzerwanie protest, w którym jako KOD domagaliśmy się wydrukowania wyroku TK K47/15 z 9 marca 2016r. o Trybunale Konstytucyjnym. Cel został osiągnięty. Wyrok został po 818 dniach „niezwłocznie” (jak prawo nakazuje) przez PiSowskich urzędników wydrukowany.
… Presja ma sens…

Źródło: KOD Lubuskie

W mediach:
Protest przed sądem w Żaganiu

http://www.rzg.pl/kod-znow-pod-sadami/

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,23527167,pikieta-przed-sadem-w-zielonej-gorze-apel-do-komisji-europejskiej.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>