STOP zawłaszczaniu Polski!

Grudzień 6, 2017 .KOD

STOP zawłaszczaniu Polski!
09.12.2017, godz. 17.00
Plac Wolności we Wrocławiu

Prawie dwa lata temu staliśmy w zimowe dni w proteście z hasłem „Demokracja umiera w ciszy”, bo duża część społeczeństwa nie interesowała się losem Trybunału Konstytucyjnego. Dziś znów w zimnie stoimy w proteście, i jak powiedział Jarosław Kurski, nadchodzi zima dla polskiej Demokracji. Wydawać by się mogło, że jednak nie w ciszy, że krzyczymy, protestujemy, a na sejmowych komisjach jest głośno w gąszczu telewizyjnych i radiowych mikrofonów. Ale tak naprawdę nasze krzyki ogranicza niewidzialne, szklane akwarium, w którym się znajdujemy. Poza nami trwa zupełnie zwyczajne życie. Mieszkańcy Wrocławia i turyści spacerują po Bożonarodzeniowym Jarmarku, ludzie spieszą się do domów z pracy lub załatwiają sprawunki. O Demokracji, sądach, jest w tym świecie cicho. Musimy wyjść z naszego akwarium, ale nie zrobimy tego krzycząc głośniej, zrobimy to, mówiąc inaczej.

Sądownictwo to kolejna sfera, w której PiS realizuje swój podstawowy program: „Cała Polska w ręce PiS”. W imię tej tezy nowe ustawy realizują zasadę: partia awansuje sędziów, partia obsadza KRS, partia decyduje o składzie Sądu Najwyższego, partia może podważyć wszystkie, nawet prawomocne wyroki. A wszystko pod hasłem reformy sądownictwa. Reformy, która jest potrzebna, ale w kwestii przyspieszenia postępowań i ułatwienia obywatelom dostępu do wymiaru sprawiedliwości, a nie personalnych roszad. Żadna ze zmian proponowana przez rządzących nie naprawia bolączek sądownictwa. Dlatego raz jeszcze chcemy pokazać rządzącym, że nie tędy droga, a ponadto spróbujemy odpowiedzieć na pytania: jaka reforma jest potrzebna? Nie tylko w sferze wymiaru sprawiedliwości, ale także innych, gdzie PiS uchwala ustawy tylko po to, by móc upychać tam swoich Misiewiczów. STOP zawłaszczaniu Polski!

Zapraszamy wszystkie partie i inne organizacje, które chciałyby przedstawić swoje pomysły naprawy państwa, a wszystkich chętnych do udziału w manifestacji, w której nie tylko mówimy NIE, ale mówimy też TAK dobrym rozwiązaniom!

Wydarzenie na Facebooku >>>

 

  1. Niestety.” Majdan” będzie konieczny.Opozycja w sejmie jest bezradna.Jak powiedział Kukiz teraz kolej na ulice. Wiosna ma być nasza, jeszcze przed wyborami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>