Spotkanie z Robertem Biedroniem w Kędzierzynie-Koźlu

Marzec 13, 2018 .KOD

10 marca 2018 roku w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie z Robertem Biedroniem w ramach cyklu roZMOWAsuwerena. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji spotkania oraz fotorelacji.

Dwa lata zabiegaliśmy, by pan Robert Biedroń przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Udało się i teraz nie dziwię się, że było trudno. Pan Robert przy swoich rozlicznych obowiązkach Prezydenta Miasta Słupska, spotyka się z ludźmi w całej Polsce. Z ludźmi którym nie jest wszystko jedno.

Na dzisiejszym spotkaniu, o wiele za krótkim, mówił co najbardziej go bolało i dlaczego powstała książka “Pod prąd”. Sama tę książkę dopiero co kupiłam i jeszcze nie czytałam. Spodziewam się, że pozwoli odnaleźć się wielu wykluczonym przez nasze społeczeństwo, nie tylko z powodu orientacji seksualnej, ale i z innych powodów. Na spotkanie przyjechała dziewczynka aż z Trzebini i podarowała panu Robertowi swoją prezentację o wykluczeniu. Był to bardzo wzruszający moment.

Opowiedział też o swoim pierwszym pobycie w naszym mieście i jak zaprzyjaźnił się z Marzanną Pogorzelską – jedyną nauczycielką w Polsce, która postawiła się Romanowi Giertychowi, nie godząc się na prezentowanie młodzieży “jedynie słusznych prawd” w latach 2005-2007.

Na sali było nas około 250 osób i wszystkim nam było za mało pana Roberta. Mówił do nas jak do dobrych znajomych, do ludzi, którzy nie są obojętni na smog, o zaciskaniu pasa, swojego własnego również, gdy potrzeba. Wyraźnie powiedział, że lepiej się odnajduje w swoim Słupsku, aniżeli na sali sejmowej, gdzie to co naprawdę ludzi zabija, posłów nie obchodzi, a jakiś wydumany wróg i boje wokół spraw, które nie mają znaczenia.

Na tym spotkaniu trzeba było być.

Powtórzę jeszcze raz Pana Roberta było nam wszystkim za mało! Przypuszczam, że i cały dzień by nie wystarczył.

Krystyna

 

Część pierwsza nagrania:

Część druga nagrania:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up