Spotkanie z Prezes Stowarzyszenia “61” Różą Rzeplińską

Październik 20, 2017 .KOD

W dniu 7 października 2017 roku w Lublinie odbyło się spotkanie z prezes Stowarzyszenia 61, które stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne, RÓŻĄ RZEPLIŃSKĄ oraz z KRZYSZTOFEM JAKUBOWSKIM z lubelskiej Fundacji Wolności.

Rozmawiano o sprawach związanych m.in. z przyszłymi wyborami samorządowymi.

Stowarzyszenie 61 jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne. Od 2006 roku w serwisie MamPrawoWiedziec.pl prezentuje dane o doświadczeniu zawodowym i społecznym, poglądach, aktywności i stanie majątku posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego, prezydentów miasta oraz kandydatów na te funkcje.

Przed każdymi wyborami kieruje do kandydatów kwestionariusze zawierające zestaw pytań o ich kompetencje, poglądy i cele strategiczne. W ten sposób buduje szeroką bazę merytorycznych informacji o kandydatach, która pozwala obywatelom podejmować świadome decyzje wyborcze. Po wyborach kontynuuje badanie poglądów wśród osób wybranych na funkcje.

Gromadzone informacje są analizowane, zestawiane z danymi zewnętrznymi i prezentowane w formie raportów i zestawień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up