Spotkanie członków stowarzyszenia regionu KOD śląskie za nami

Wrzesień 25, 2017 .KOD

Dużo się tego zebrało po wakacjach. I dużo zainteresowanych osób przybyło na powakacyjne zebranie ze Śląska, Zagłębia, Bielska-Białej i Częstochowy. Żeby dać tytuł temu zgromadzeniu, zacytuję parafrazę słów klasyka, która padła dziś z ust Jarka Marciniaka: Wiadomości o tym, że KOD się kończy są mocno przesadzone.

 

Wysłuchaliśmy relacji ze spotkań Zarządu Głównego i Rady Regionów przedstawianej przez Jarosława Marciniaka i Bartłomieja Piotrowskiego.

Do przedyskutowania przedstawiono kwestie:
– zwołania zjazdu programowo- statutowego i finansowania tego zjazdu,
– przygotowania KOD do wyborów samorządowych:
– czy tworzyć własne komitety wyborcze,
– czy popierać kandydatów innych komitetów,
– czy monitorować przebieg wyborów jako obserwatorzy,
– czy wystawić kandydatów do sejmiku województwa w celu zyskania wpływu na politykę regionalną.

Sprawy związane z rejestrowaniem nowych członków i legitymacjami zostaną wkrótce uporządkowane, ponieważ działem członkowskim decyzją Zarządu Głównego zajmie się Natalia Tarmas.

Natalia zdała także relację z wydarzeń, w których reprezentowała KOD: ze spotkania organizacji pozarządowych w Sarajewie i konferencji o tolerancji i przeciwdziałaniu dyskryminacji w Krakowie.

Agata Stemplewska mówiła o finansach, chwaląc przy okazji oszczędność naszego regionu w wydawaniu wspólnego grosza. Pieczę nad finansami regionu mieć będzie Zespół do Spraw Finansowych w składzie: Agata Stemplewska, Barbara Tarmas, Paweł Szczepanek.

Jest pomysł na skuteczną wewnętrzną komunikację za pomocą strony www, i fanpage KODu oraz twittera. Prace w toku!

W bulwersującej wielu sprawie udziału naszych członków w wydarzeniach „no logo” nawet tam, gdzie KOD i jego członkowie ponosili duży wysiłek organizacyjny, postanowiono odtąd zaznaczać udział KOD-u, a przez to budować dobry wizerunek organizacji.

Akacja #ŚląskiePomaga rozwija się znakomicie. Zbiórka trwa. Jeszcze do końca miesiąca można przynosić ciepłe ubrania przeznaczone dla poszkodowanych w nawałnicach na północy Polski na adres podany w wydarzeniu #ŚląskiePomaga.

Powracamy do uświadamiania współobywateli przez akcję Wysypisko i kamyki. Dobre pomysły i przygotowane materiały zamieszczamy na stronie „Gry i Zabawy na świeżym powietrzu”.
Postanowiliśmy odnowić stronę „Bank pomysłów” jako forum do zgłaszania i omawiania propozycji ciekawych akcji czy wydarzeń.

A oto zaproszenia na nadchodzące wydarzenia:
– 3 października, Wielka Zbiórka, Katowice – Rynek, organizator: Nie składamy parasolek,
– 29 października, Marsz Kobiet w Katowicach – Rynek, organizator: Ostra Zieleń Katowice.

Planowane wydarzenia:
– spotkanie z Krzysztofem Łozińskim. Wypatrujcie informacji!
– spotkanie z Adamem Michnikiem (casting wśród miast śląskich, na zorganizowanie tego spotkania z wyłączeniem Katowic),

Sprawy, które nas czekają w najbliższym czasie to:
– nadal pilnujemy sprawy sądów,
– obrona kolejnej zagrożonej instytucji państwa – Rzecznika Praw Obywatelskich,
– postulowano monitorowanie nieprawidłowości w edukacji, zgłaszanie na forach dla rodziców przypadków indoktrynacji czy fałszywych wiadomości.

Ciekawych rozmów i głosów w dyskusji było jeszcze więcej. A na kolejnych klachach czy pogaduchach na zmianę w Katowicach, Sosnowcu, Bielsku i Częstochowie będzie jeszcze wiele okazji do zadawania pytań i zgłaszania swoich pomysłów.
Gotowi do pracy?
– Start!

Relacja: Justyna Faska
Foto: Jerzy Kaźmierczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>