Śląsk: Suweren mówi NIE!

Październik 5, 2017 .KOD

W niedzielę w ponad stu miejscowościach w całej Polsce w protestach zorganizowanych przez Komitet Obrony Demokracji wzięło udział tysiące obywateli. Protestowaliśmy przeciwko upolitycznieniu sądownictwa w Polsce, łamaniu konstytucji i autorytarnym rządom PiS.

W województwie śląskim zorganizowane przez KOD protesty odbyły się w Cieszynie, Chorzowie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Bielsku Białej, Gliwicach, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Żywcu.

Zdaniem protestujących przedstawione ostatnio przez prezydenta projekty ustaw zmierzają do upolitycznienia sądów. – Panie prezydencie, pan chce nas oszukać. Po lipcowych protestach liczyliśmy, że prezydent skonsultuje z sędziami i prawnikami swoje propozycje, czy są one zgodne z konstytucją. To, co przedstawia, jest nie tylko niezgodne, ale prezydent chce konstytucję zmieniać – mówił przed w Katowicach mecenas Bartłomiej Piotrowski.

fot. KOD Śląsk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>