Piknik w Lesznie

Piknik w Lesznie
Czerwiec 13, 2016 KOD

4 czerwca KOD Region Leszno uczcił piknikiem rodzinnym pod hasłem „Wszyscy dla wolności.” Na leszczyński Rynek przybyli mieszkańcy miasta oraz działacze i sympatycy KOD z Poznania, Piły, Grodziska, Pleszewa i Kalisza.

Przybyli goście mieli niepowtarzalną okazję wpisać się na pamiątkowej tablicy sympatyków wolnościowych i obywatelskich postaw.

Do uczestników pikniku przemówili koordynator KOD Wielkopolska Zbigniew Zawada, rzecznik Prezydenta Miasta Leszna Rafał Kotomski, profesor Krzysztof Podemski, działaczka Solidarności Krystyna Stachowiak, członek Rady Regionu KOD Wielkopolska Lucyna Relewicz i poseł Adam Szłapka.

W kilku miejscach na Rynku odbywały się konkursy tematyczne dla dzieci z różnych grup wiekowych. Dla gimnazjalistów przeprowadzono konkurs na plakat pod hasłem „Demokracja to jest to”. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik podróżniczy, w którym rodzice dziećmi brali udział w grze plenerowej po Lesznie. Najmłodsi uczestniczyli w zabawie edukacyjnej „Pociąg do wolności”, po czym otrzymali nagrody i DYPLOM MŁODEGO DEMOKRATY.

Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali hymn Polski i wypuścili symboliczne biało-czerwone baloniki z załączonym przesłaniem od uczestników leszczyńskiego Pikniku.

Zapraszamy za rok!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up