Palec Lichockiej na drzwiach ŚCO

Luty 17, 2020 KOD Redakcja

Plakaty ze zdjęciem posłanki PiS Joanny Lichockiej, pokazującej opozycji środkowy palec, pojawiły się w Kielcach. Jeden zawisł na drzwiach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

„PiS przeznaczył 2 mld zł na rządową telewizję TVP zamiast na leczenie raka. Posłanka PiS tryumfuje po głosowaniu” – plakat z taką treścią oraz zdjęciem posłanki PiS Joanny Lichockiej z wyciągniętym pogardliwie środkowym palcem pojawił się na drzwiach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w czwartek 14 listopada wieczorem. Od tego czasu podobne plakaty zawisły jeszcze w wielu miejscach, m.in. na słupie ogłoszeniowym na kieleckim rybku oraz placówkach ochrony zdrowia.
Lichocka swój wulgarny gest zrobiła 14 lutego w sejmie, pokazując środkowy palec w kierunku opozycyjnych ław po tym, jak posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucili poprawkę o przekazaniu 1,95 mld zł na leczenie onkologiczne zamiast na propagandowe media publiczne.
Kielczanie w mediach społecznościowych z niesmakiem zauważyli jeszcze jedną bulwersującą zbieżność — w tym samym czasie ŚCO otrzymało… relikwie św. Faustyny, które, jak to ujęła dyrekcja lecznicy, mają „ulżyć pacjentom w cierpieniu”.
Więcej:
https://kielcekod.pl/2020/02/palec-lichockiej-na-drzwiach-sco/

 

 

 

  1. Andrzej Muras says:

    I tak właśnie należy walczyć, to metoda wypróbowana w czasie tworzenia Solidarności i w stanie wojennym. Plakat uliczny z krótką, a wymowną treścią (dowcipną, lub jak w powyższym przykładzie – ostro uderzającą) trafia do nieprzekonanych i przekonuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>