Oświadczenie Zarządu Głównego KOD w sprawie potępienia działań sędziego M. Nawackiego

Luty 8, 2020 KOD.

Wyrażamy oburzenie oraz zdecydowany sprzeciw wobec haniebnego zachowania nominowanego przez Zbigniewa Ziobrę prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego, który podarł projekt uchwał, przygotowany podczas zebrania sędziów tego sądu.

Swój skandaliczny happening sędzia Nawacki zrobił z premedytacją, przy obecności mediów.
7 lutego 2020 roku sędzia Nawacki pokazał całemu światu, jak lekceważący jest stosunek władzy PiS i Zjednoczonej Prawicy do praworządności, polskiej Konstytucji, prawa Unii Europejskiej oraz praw człowieka. W podartym dokumencie, podpisanym przez 31 olsztyńskich sędziów, czytamy m.in.: „Podzielamy stanowisko wyrażone w uchwale trzech połączonych Izb Sądu Najwyższego z dnia 23 stycznia 2020 roku, że Izba Dyscyplinarna Sadu Najwyższego nie jest niezawisłym sądem w rozumieniu przepisów Konstytucji, Karty Praw Podstawowych i Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności”.
Pod rządami PiS w Polsce zapanowało bezprawie i niesprawiedliwość. Nielegalny sąd specjalny nakłada nielegalne kary na sędziów, którzy zachowują się zgodnie z Konstytucją oraz prawem europejskim. A gdy sędziowie przeciwko pisowskiemu bezprawiu protestują, nawet na papierze, są poniżani, obrażani, ponownie represjonowani.
Takie przypadki znamy dobrze z historii. Każdy tyran, budując dyktaturę, niszczy niezależne sądownictwo. Ten scenariusz realizuje od 4 lat w Polsce PiS, a jego ucieleśnieniem stał się sędzia-happener Maciej Nawacki.

Wzywamy wszystkich Polaków do oporu przeciwko niszczeniu polskiego sądownictwa, instalowaniu w Polsce dyktatury i wyprowadzaniu naszego kraju z Unii Europejskiej.

Komitet Obrony Demokracji, 8.02.2020 r.

  1. Darek Pawlik says:

    Witam. Nic więcej pod powyższym nie ma sensu pisać . Nie otwiera się otwartych drzwi. Ale piszę to po debacie w Parlamencie Europejskim. Dali głos (krowa, świnka, wieprz i inne też dają) pisowcy. Nie będę może dalej komentował. Moderacja 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>