O Profesorze pamięć żywa

Kwiecień 26, 2017 KOD

Władysław Bartoszewski zmarł 2 lata temu. Kilka dni temu spotkaliśmy się przy jego grobie z okazji kolejnej smutnej rocznicy.

Pamiętaliśmy i pamiętać będziemy o naszym patronie. Dla nas koderów był szczególnie bliski. Dlatego członkowie Komitetu Obrony Demokracji postanowili opiekować się stale jego grobem na warszawskich Powązkach. Grupa po grupie przejmuje dyżur. Do naszych obowiązków należy: uprzątnięcia pomnika, zapalenie lampek i położenia świeżych kwiatów. Tak było też kilka dni temu w dniu rocznicy jego śmierci (zmarł 24 kwietnia 2015). Było nas tym razem więcej. Zawsze ostatnim punktem wizyty są dyskusje nad jego grobem o tym, gdzie bylibyśmy, gdyby jeszcze żył, co mu zawdzięczamy jako Polacy, jak trudno w życiu publicznym, ale też prywatnym „być przyzwoitym”, i co zrobić, aby KOD zasługiwał na takiego patrona. Zawsze są to rozmowy głębokie, żywe, czasem dowcipne, ale nic dziwnego – taki był człowiek, którego pamięć czcimy.

AD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>