Marsz Wolności

Maj 14, 2018 .KOD

Nawet pogoda dopisała!
W słoneczną niedzielę 12 maja około 50 tysięcy obywateli z całej Polski zademonstrowało swoje przywiązanie do wolności i idei europejskiej. Była tam także stukilkudziesięcioosobowa grupa z wielu miast, miasteczek i wiosek z naszego Regionu.

Organizatorem Marszu była Platforma Obywatelska , Nowoczesna oraz Komitet Obrony Demokracji. Moja pobieżna i nieprofesjonala obserwacja wskazywała, że zdecydowaną większość stanowili KODerzy. Ale nie to jest najważniejsze, lecz to, że determinacja społeczeństwa ciągle jest duża. W końcu dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przełożyli sprawy kraju nad sprawy prywatne, nad wypoczynek w słoneczny dzień to naprawdę coś bardzo ważnego. To dowód, że nie godzimy się i nigdy nie zgodzimy z niszczeniem Polski, z niszczeniem prawa, z niszczeniem więci społecznych i sianiem nienawiści. Taki festiwal uśmiechu, życzliwości, dobrej energii jaki panował w tym tłumie to naprawdę odświeżajace i wzmacniające człowieka doświadczenie.

Politycy, prawnicy i działacze społeczni w swych wystąpieniach powiedzieli co do nich należało (łatwo znaleźć teksty w internecie), aktorzy w porywających słowach dodali ducha. Ale dla mnie najważniejsze było poczucie wspólnoty i solidarności z masą podobnie myślących i czujących, zaangażowanych w sprawy kraju ludzi.

Link do relacji fotograficznej Jacka Kraśnickiego.

https://photos.app.goo.gl/ezNfyLpEcb4AaiIp1

Tekst: Ryszard Musielak
Zdjęcia: Jacek Kraśnicki

Żródło: KOD Kujawsko-Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up