Malowanie pod Pręgierzem – 30 września 2018 r.

Październik 1, 2018 KOD.

W słoneczną niedzielę miała miejsce pierwsza w Poznaniu akcja malowania konstytucyjnych koszulek. Koderzy spotkali się pod Pręgierzem.

Akcja odbyła się w ramach PIKOD-u. Poznańscy działacze KOD-u rozkładają swój namiot na Starym Rynku co dwa tygodnie.

Tym razem część koderów zajęła się działalnością artystyczną, czyli wspomnianym malowaniem na T-shirtach najmodniejszego w tym sezonie i od niedawna zakazanego słowa „Konstytucja”.
Zainteresowanie było duże, przed namiotem KOD-u ustawiały się kolejki. Artystki Ola i Beata miały więc pełne ręce roboty, a stojąca obok puszka stopniowo wypełniała się datkami.

Druga grupa koderów w tym samym czasie wzięła ze sobą ulotki i rozeszła się po Starym Rynku, by przekonywać poznaniaków i turystów, że warto wziąć udział w wyborach.
– Według moich szacunków ok. 60-70 proc. ludzi materiały brało, często z uśmiechem – relacjonuje Henryk Jankowski. – Dwie, może trzy osoby powiedziały, że one i tak głosować pójdą, żeby dać nieprzekonanym. Jakieś 20 proc. przechodniów ulotek nie chciało, a 10 proc. odmówiło z uzasadnieniem, że „nie biorą od takich”.
Cała akcja trwała około trzech godzin.

Już wkrótce, bo 14 października br. (to również niedziela) kontynuacja akcji. Koderzy czekać będą na was na Starym Rynku w godz. 12.00-15.00. Przynieście ze sobą czyste, niezadrukowane koszulki.


Na podstawie relacji Mariki Vergin zredagował Krzysztof Ulanowski

Wszystkie zdjęcia: fot. Waldemar Andrzej Jóźwiak, KOD Wielkopolskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up