Losy sprzedane, puszki pełne i rekord!

Styczeń 15, 2020 .KOD

Rekordową sumę pieniędzy — ponad 28 tys. zł — zebrali członkowie i sympatycy KOD podczas kieleckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomogła loteria charytatywna i piękne historyczne stroje.
Więcej: https://kielcekod.pl/2020/01/losy-sprzedane-puszki-pelne-i-rekord/

– Losów mogło być więcej, tak dobrze się sprzedawały — komentował Piotr Szafraniec, odpowiedzialny z ramienia KOD za organizację tegorocznej loterii charytatywnej w ramach kieleckiego finału WOŚP. W niedzielę 12 stycznia Namiot KOD stanął na Rynku, obok restauracji Stary Browar. Pod namiotem zgromadzono losy i fanty, większość losów wygrywała, każdy kosztował 5 zł i cały dochód poszedł na konto WOŚP — równo 7 tys. zł. Fanty na loterię KOD gromadził od dwóch miesięcy. Dziewięcioro członków i sympatyków KOD zbierało również wspólnie datki do orkiestrowych puszek. Łącznie z loterią KOD zebrał 28 tys. 376 zł i 84 gr i jest to rekord w ciągu czterech lat, od kiedy KOD włącza się w akcję Jurka Owsiaka.
Historyczne stroje wypożyczono z Teatru im. S. Żeromskiego. Wielkie damskie kapelusze, męskie cylindry, XIX-wieczne szale i płaszcze przyciągały wzrok i otwierały portfele kielczan.
Takiej organizacji, a szczególnie oryginalnych kreacji, gratulowała na Facebooku europosłanka Róża Thun: „Brawo! Wiedziałam, że je [stroje -red.] zdobędziecie. Jesteście wspaniali!” – napisała na profilu członków i sympatyków świętokrzyskiego KOD.
Wszyscy zapowiadają, że chcą grać z orkiestrą dalej, do końca świata i jeden dzień dłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>