KOD Wielkopolska na IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet

Wrzesień 12, 2017 KOD.

W dniach 9-10 września br. gościliśmy jako KOD WLKP na IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet. Nasze stoisko, usytuowane tuż przy wejściu na Salę Plenarną, cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestniczek i uczestników Kongresu.

Materiały związane z zagrożeniami demokracji i ciekawe nalepki przygotowane przez KOD WLKP były żywo komentowane i chętnie zabierane ze stoiska przez kobiety z całej Polski i zagranicy. Nie były to tylko koderki, a wręcz kobiety nie związane z naszym ruchem ,ale z innych organizacji pozarządowych, jak i nigdzie nie zrzeszone.
Dyżur przy stoisku pełniłyśmy podczas całego okresu trwania Kongresu, a nasze kodowskie dziewczyny, wymieniając się dyżurami, mogły uczestniczyć w dyskusjach plenarnych, warsztatach, czy koncertach.
Wielu panelistów i gości, którzy utożsamiają się z wartościami, które KOD propaguje, i których broni, chętnie z nami rozmawiało .Byli to m.in. J. Jaśkowiak, R. Biedroń, B. Nowicka. D. Hubner., J. Kwaśniewska, B. Budka, K. Lubnauer, M. Lempart, D. Warakomska i wielu innych znakomitych gości.
Rewelacyjnym akcentem Kongresu był występ chóru „Czarownic z Chwaliszewa”, w którym występuje nasza wielkopolska koderka Karola. Dziewczyny śpiewały z taką pasją i energią, że wiele z nas miało ciarki na rękach, albo łzy w oczach.

Uważamy, że stoisko na Kongresie to był świetny pomysł na propagowanie KOD WLKP, a czas poświęcony temu celowi był czasem, który w perspektywie przyniesie nam owocną współpracę i nowe znajomości, które wspólnie, wszyscy, wykorzystamy do walki o wolność, równość i demokrację.
Do zobaczenia za rok w Gdańsku.

napisała Jola Wesołowska

fot. Grzegorz Borys i Zdzisław Kałek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>