Dwudniowe obrady ZG i RR – 16-17.09.2017

Wrzesień 24, 2017 .KOD

Zarząd Główny debatował razem z Radą Regionów. W dniach 16 – 17 września br. odbyło się spotkanie Zarządu Głównego z Radą Regionów w Warszawie.

Agenda było bardzo długa i dotyczyła najważniejszych spraw Stowarzyszenia.
Na samym początku był jeden z wielu przyjaciół KOD-u, czyli Adam Michnik. Miał swoje wystąpienie o sytuacji w kraju i roli KOD-u, później odpowiadał na pytania.
Z agendy, którą nie mieliśmy nawet szansy zrealizować, najważniejsze sprawy to: sprawy członkowskie, finanse stowarzyszenia, relacje pomiędzy Zarządem Głównym a Radą Regionów i sprawy bieżące.
Zajęliśmy się również projektami dotyczącymi komunikacji, Przestrzenią Wolności oraz koncepcją podziału obowiązków w ZG. Sporo iskrzyło przy dyskusji o pełnomocnictwach dla regionów oraz nad osobowością prawną dla tychże regionów. Jesteśmy demokratyczną organizacją i takie spotkania są bardzo ważne.

Z zadań dla regionów otrzymaliśmy:

– przygotowanie oceny i opinii dotyczącej stanowiska regionalnych oddziałów KOD odnośnie wyborów samorządowych,
– przygotowanie analizy SWOT KOD-u w oparciu o przekazane materiały,
– przedstawienie listy pełnomocnictw, których potrzebujemy z perspektywy regionalnej.

Jesteśmy zbudowani świetną atmosferą pracy i zaangażowaniem uczestników. Wszystkim, pomimo różnic i emocji, zależy na lepszej przyszłości KODu. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że KOD jest ostoją prawdziwej demokracji.

Brawo My!
Jacek Wiśniewski – przedstawiciel Zarządu Komisarycznego KOD Mazowsze

Źródło: KOD Mazowsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>