Broniliśmy sądów. Pikiety w Świętokrzyskiem

Grudzień 3, 2019 KOD.

Podczas pikiet przed sądami w Kielcach, Ostrowcu, Starachowicach, Sandomierzu i Jędrzejowie mieszkańcy bronili niezawisłości polskich sądów. W Kielcach demonstrowało około 200 osób, pikietę przygotował KOD.
Więcej:
https://kielcekod.pl/2019/12/bronilismy-sadow-pikiety-w-swietokrzyskiem/

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach zgromadziło się w niedzielę 1 grudnia 2019 r. według organizatorów około 200 osób. Protestowaliśmy przeciwko temu, co dzieje się w polskim sądownictwie, m.in. represjom pisowskiej władzy wobec sędziego Pawła Juszczyszyna z Olsztyna, który próbował stosować się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Wśród protestujących byli sędziowie i pracownicy wymiaru sprawiedliwości. Demonstracje w całej Polsce zorganizowało Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA.

– Takie protesty mają miejsce także w wielu miastach w Polsce pod hasłem „Solidarni z sędziami”, a spora grupa naszych sędziów, włącznie z mecenasem Edwardem Rzepką pojechała protestować przed Ministerstwo Sprawiedliwości do Warszawy – mówiła Monika Szafraniec, przewodnicząca świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji. — Spotykamy się dziś, aby dać wyraz naszej solidarności z szykanowanymi sędziami, którzy protestują przeciwko zawłaszczaniu władzy sądowniczej przez władzę polityczną. Chcemy wesprzeć ich i pokazać, że nie są sami. Dziś wśród nas stoi wielu sędziów orzekających w kieleckich sądach. Serdecznie dziękujemy im za przybycie. Jesteśmy wdzięczni za obecność tutaj oraz za każdy akt odwagi — dodała Monika.

Mniej liczne pikiety odbyły się również w tym samym czasie w Jędrzejowie, Starachowicach, Ostrowcu i Sandomierzu.

Ziemowit Nowak, KOD Świętokrzyskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>